Öğrenci Kariyeri Banner

Türkiye'nin En Popüler Mizah Dergisi Kapanacağını Açıkladı!

Türkiye'nin En Popüler Mizah Dergisi Kapanacağını Açıkladı!

Türkiye'nin en popüler dergilerinden Uykusuz, dün yaptığı paylaşımda kapanacağını açıkladı. Derginin tarafından yapılan açıklamaya göre son sayı bugün bayilerde olacak.

2007 yılında kurulan ve Türkiye’nin en çok satan mizah dergilerinden biri olmayı başaran Uykusuz, dün takipçilerini üzecek bir haber verdi. Haftalık yayımlanan derginin sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamalarda kapanacağı duyuruldu.

Bugün Son Kez Raflarda!

Uykusuz tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamada, derginin son sayısının bugün raflarda yerini alacağı belirtilirken şu ifadelere yer verildi: “Son sayımız yarın bayilerde. Kurulduğu günden bugüne dergimizde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza ve okuyucularımıza teşekkür ederiz. Hoşçakalın.”

Ayrıca Instagram üzerinden yapılan bir paylaşımda da başka bir mecrada yayımlanıp yayımlamayacakları hakkında açıklama paylaşıldı. Açıklamada bunun için çalıştıklarını, ancak sonucun şu an için belirsiz olduğu aktarıldı. Yapılan açıklamaların tamamı ise şöyle;

“Haftalık Uykusuz Dergisi’nin 2007 yılı Eylül ayında başlayan yayın hayatı bu hafta son buluyor. Dergiyi başka bir mecrada yayımlamak veya aylık dergi olarak devam etmek için çalışıyoruz fakat sonuç şimdilik belirsiz.

Az veya çok fark etmez, emek vermiş herkese çok teşekkür ederiz. Bu bir ekip işi olduğu için birimiz yorulduğunda diğerleri destek verdi ve bu sayede dergimiz 15 yıl boyunca hayatına devam edebildi. Açıkçası bu kadar uzun soluklu bir dergi olacağını tahmin etmemiştik. Uykusuz Dergisi’nin son mizah dergisi olmaması dileğiyle, bir başka zaman, bir başka şekilde yeniden buluşmak üzere.”

 

Kaynak


Tuğba Duman

Öğrenci Kariyeri'nde Şef Editör

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.