Öğrenci Kariyeri Banner

'Türkiye Kart' Kullanımı Başlıyor!

'Türkiye Kart' Kullanımı Başlıyor!

Toplu ulaşım kullanımında dahil olmak üzere pek çok hizmet için kullanılması amaçlanan Türkiye Kart ile ilgili PTT Genel Müdürü Hakan Gülten açıklama yaptı. 
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, geçen aylarda merak edilen Türkiye Kart uygulamasının yakın zamanda hayata geçeceğini açıklamıştı. Kart, ülke genelinde toplu taşımalar olmak üzere birçok alanda kullanılabilecek. 

Projeyi hayata geçiren PTT’den kartla ilgili açıklamalar geldi. PTT Genel Müdürü Hakan Gülten, Türkiye Kart için planları açıkladı.

Türkiye'nin Tamamında Kullanılması Hedefleniyor

Gülten, açıklamasında çoğu belediyeyle görüşme yaptıklarını belirtti. 2024'ün sonunda ülkenin %50'sinden fazlasını kapsayacağını, bir sonraki yıl ise tüm ülkede kart kullanımının yaygınlaşacağını belirtti. 

Şehirlerdeki toplu ulaşım kartlarının bibirleriyle uyuşmadığını söyleyen Gülten, yeni kartın bu sorunu çözeceğini açıkladı. Kartın sadece toplu taşıma kartı olmayacağını söylen Gülten, “Bu, tek başına bir toplu ulaşım kartı değil. Toplu ulaşım kartı çıkaran belediyelerimiz ve idarelerimiz, kendi kartlarını çıkartmaya devam edecekler. Üzerinde Troy gibi bir Türkiye Kart logosu bulunanlar, entegre olan illerimizde de geçerli olacak.” ifadelerini kullandı.

Yapılan açıklamaya göre kart, şehirlerde yavaş yavaş kullanılması sağlanıyor. Gülten, Konya’da Türkiye Kart’ın kullanılmaya başlandığını ve yakın zamanda Rize’yle anlaşma yapıldığını eklerken ilerleyen dönemlerde Kayseri’de de kullanılacağını söyledi.

 

Kaynak

 


Tuğba Nur Pehlivan

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Tuğba Nur Pehlivan..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.