Tam Şu Anda İzlemeniz Gereken 5 Dizi

Hayata dair düşüncelere sürüklendiğimiz şu dönemde biz de sizlere bazı konularda farkındalık kazandıracak oldukça eğlenceli bir dizi listesi hazırladık. Bu dizlerin ortak özelliği her birinin hem oldukça sürükleyici olması hem de hayatın gerçeklerini de görmezden gelmemesi. Umuyoruz ki sizin de hoşunuza gider ve bir süre daha dizi arayışınızı sonlandırır. 

I May Destroy You

Olağanüstü yetenekli Michaela Coel'in bu yarım saatlik dizisi şu dönemde izlenebilecek en iyi dizilerden biri. Yıkıcı, ama aynı zamanda komik ve öngörülemeyen bu dizi cinsel travma ve rıza nüanslarını inceliyor.

Diziyi yazan ve yöneten Coel, Londralı Arabella'yı canlandırıyor. Bloguna yazılar yazan Coel, o gece alkolün etkisiyle, arkadaşlarıyladışarı çıkmaya dürtüsel olarak karar verir. Ertesi sabah işe döndüğünde, alnında bir kesik ve sürekli zihninde canlanan dün geceye ait korkunç görüntüler ile şaşkına döner. Dizi içerisindeki gizem işte burada kendini gösterir.

Bu dizi, kısmen doğal ve gerçekçi hissettirdiği için eminiz ki sizin üzerinizde de oldukça etki bırakacak. Cinsel tacizin sonrasında şaşırtıcı ve bazen de kan dondurucu olabilecek gerçekleri merak eden herkesin izlemesi gereken bir dizi. 

Coel'in korkusuz bir sanatçı olarak, abartılı komedi biçiminde böylesine ciddi ve hayata dair konuları ele alıyor olması diziye hayran kalmanızı sağlayacak başka bir detay.

 

The Twilight Zone

 

Başrolünde Jordan Peele’yi gördüğümüz The Twilight Zone’un ilk sezonu bir tür hayal kırıklığıydı - o kadar korkutucu değil ve oldukça uzundu. Haziran ayı sonlarında prömiyeri yapılan Sezon 2’yi, izlemek bu sefer izleyicilere çok daha keyif verdi. Daha önce hiç tanışmayan bir erkek ve kadının, birbirlerine bağlı olduklarını fark etmelerini ve telepatik olarak iletişim kurabilmelerini konu alan 2. Sezonu ilk bölümü, izleyenleri etkilemeyi başardı.

Günlük yaşantınızda çok endişeli bir insan mısınız ? İşte size 30 ila 40 dakika boyunca bin türlü şeyden endişe etmenize neden olacak bir şov.

 

Unsolved Mysteries

Netflix, gerçek suç belgeselleriyle niş işlere imza atmaya devam ediyor. Bazı yapımlar izleyenlere anlamsız geliyor olsa da bir çok izleyiciyi de derin düşüncelere sürükleyen bu belgesel başlangıçta 80’lerde televizyonlarda yayınlanan UFO’lar ve tüm diğer saçmalıklarla ilişkilendirildi. Evet burada da bir “UFO” hikayesi mevcut. Ancak geri kalan bölümler, açıklanamayan ölümleri ve kaybolmaları konu alarak suç gizemlerine derin dalışlar yapmanızı sağlıyor.

 

The Chi (3. Sezon)

Black Chicago yerlilerinin hikayesini ve dünyalarının kentin manşetlik şiddetinin arka planında nasıl çarpıştığını anlatan bu şov, yaratıcısı Lena Waithe’nin en iyi çalışması olarak kabul ediliyor. Katmanlı karakterlerinden iyi seçilmiş müziklere kadar sizi birçok özelliği etkileyecek olan bu diziyi kesinlikle izlemelisiniz.

 21 Haziran'da 3. Sezonu ile geri dönen The Chi'ın yazarları, Mitchell'in geçen yıl Mayıs ayında cinsel suiistimalle suçlanmasının ardından Jason Mitchell’in canlandırdığı karakter Brandon'ı diziden çıkartamak konusunda zaman kaybetmemiştir. Bu ayrıntı da dizinin yaratıcılarına bir daha hayran kalmanızı sağlayabilir.

 

We're Here

İyi, temiz bir ifade biçimi arıyorsanız, HBO'nun We're Here tam size göre. HBO'da eski RuPaul'un Drag Race yarışmacıları "Bob the Drag Queen", "Eureka O'Hara" ve "Shangela"'nın yer aldığı bir belgesel dizisi olan We're Here; drag queen üçlüsünün küçük kasaba sakinlerini dolaşmasını merkezine alıyor. Kasabaları ziyaret ederek yerel sakinlerin kendi drag showlarını ortaya koymalarına yardımcı olan bu üçlü gerçekten şu günlerde size oldukça keyif verecek ve farkındalığınızı arttırmanıza yardımcı olacaktır.

 

Sizinde şu sıralar tüm sezonlarını tek nefeste bitirdiğiniz diziler varsa yorum olarak bırakmayı unutmayın...

Özgün İçerik: Bu içerik ÖğrenciKariyeri ekibi yazarlarından Nursena KILIÇ tarafından oluşturulmuştur.


Nursena Kılıç

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Nursena Kılıç..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.