Öğrenci Kariyeri Banner

“SKY Discover” Yaz Stajı Programı Başladı!

“SKY Discover” Yaz Stajı Programı Başladı!

Türkiye’nin havacılık ve uzay geleceğini inşa eden TUSAŞ’ın ve özgün projelerini yakından keşfedebileceğiniz SKY Discover Yaz Stajı Programı genç yetenekler için başvuruları başladı. 

Staj başvuru tarihleri 5 Mart - 5 Nisan 2021 tarihleri arasındadır. Programla ilgili detaylı bilgiye bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Staj Başvuru Kriterleri 

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, 

  • Başvuru tarihinde bir lisans programının 3. veya 4. sınıfta öğrenim görüyor olmak, 

  • 2.50 (4’lük sistemde) ve üstü not ortalamasına sahip olmak, 

  • Yapılacak stajın zorunlu olduğunu belgelendirebilmek, 

  • TUSAŞ’ta önceki yıllarda yaz stajı (lisans düzeyi) yapmamış olmak. 

SKY Discover, Haziran-Eylül ayları arasında 20 iş günü süreyle, üniversitelerin mühendislik fakültelerinin 3. veya 4. sınıflarında öğrenim görmekte olan genç yeteneklere yönelik, havacılık ve uzay teknolojileri alanında savunma sanayininin keşfedilmesini sağlayan zorunlu yaz staj programıdır. 

SKY Discover ile genç yetenekler, 4 hafta boyunca, havacılık ve uzay sektörüne yönelik tasarım/imalat/montaj/test ve entegrasyon faaliyetlerinin gerçekleştiği çalışma alanlarını yerinde görme ve büyük ölçekli kurumsal bir şirketin çalışma kültürü ile mühendislik nosyonunu keşfetme fırsatı yakalamaktadır. 

Başvuru Esnasında Gerekli Belgeler 

  • Onaylı Transkript - .PDF formatında olmalıdır. 

  • Vesikalık fotoğraf - .JPG formatında olmalıdır. 

  • Stajın zorunlu olduğuna dair okuldan alınacak yazı/belge - .PDF formatında olmalıdır. 

(Başvuru esnasında yukarıda belirtilen belgelerin, istenilen formata uygun biçimde sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Söz konusu belgelerde eksiklik olması durumunda başvurunuz değerlendirmeye alınamayacaktır. )

Önemli Hatırlatma  

Transkript dokümanları ve zorunlu staj durumunu bildirir belgeler, üniversiteniz tarafından onaylanmış nüshalar olmalıdır. Kurumun ve/veya yetkili kişilerin ıslak imzasını, mührünü ya da doğrulanabilir bir barkod numarasını içermeyen belgeler geçerli sayılamayacaktır. 


Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.