Öğrenci Kariyeri Banner

Öğrencilere Telefon ve Bilgisayar Desteği Resmi Olarak Açıklandı!

Öğrencilere Telefon ve Bilgisayar Desteği Resmi Olarak Açıklandı!

Üniversite öğrencilerine teknolojik ürünler ve internet desteğiyle ilgili başvuru koşulları, başvuruların değerlendirme sürecindeki ayrıntılar açıklandı. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Yükseköğretim öğrencilerini kapsayan teknolojik cihaz ve internet desteği verilmesine ilişkin açıklama Resmi Gazete'de yayınlandı. 

Yayınlanan açıklamaya göre; bakanlık, öğrencilere cep telefonlarının satış bedelinin yüzde 44,44'ünü, bilgisayarlarda ise yüzde 16,66 oranında destek sağlayacak. 

Başvurular Nasıl Yapılacak?


Öğrenciler, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın bilişim sistemi üzerinden bilgisayar, cep telefonu ve internet desteğinden faydalanabilmek için başvuru yapabilecek. 

Öğrenciler,verilen destekten yalnızca bir kere faydalanabilecek. 

Kimler Başvurabilir?

Yayınlanan açıklamada başvuru şartları da yer alıyordu. Şarta göre, satın alma tarihinde 26 yaşından gün almamanız gerekiyor. Ek olarak teknolojik cihaz desteği için vergiler dahil satış bedeli 9.500 liradan az olması gerekiyor. 

Elektornik cihaz faturasının öğrenci TC kimlik numarasını da içermesi şartıyla, kendi adına düzenlenmiş olması gerekiyor. Banka İBAN numarası ile telefon hattının da öğrenciye ait olması gerekir.

Sağlanacak internet desteği ise bir hatla sınırlı olup, iki ay boyunca ücretsiz ve aylık 10 GB olarak yıllık 120 GB internet desteği sağlanacak. Kullanılmayan internet ay sonunda sıfırlanacak, bir sonraki aya devredilmeyecek. Öğrenciye ait hattın başka şebekelere taşınması üzerine destek kesilecek. 

 

Kaynak

 

 


Tuğba Nur Pehlivan

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Tuğba Nur Pehlivan..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.