Netflix'te Son 3 Ayın En Çok İzlenenleri

Netflix platformunda son 3 ayda en çok izlenen yapımlar ile sizleri buluşturmak istedik. Film ve dizilere göz atarak sizler de beğendiğiniz yapımları listenize eklemeyi unutmayın. Netflix düzenli olarak en popüler dizi ve filmleri listelemekte ve bu özellik sayesinde yeni dizi film keşfetmekte ne izleyeceğini bilmeyen kullanıcılara yardımcı olmakta. Netflix’in paylaştığı bu liste her ne kadar yararlı olsa da haftalık olmasından dolayı gündem olan dizi ve filmleri listede görmemize neden oluyor. Bazı kişiler ise bu listenin daha uzun süreli bir zaman aralığında değerlendirilmesini istiyor. (Haksız sayılmazlar, en azından ayrı bir liste ile bizlere daha iyi seçenekler sunabilir.)

Son dönemde daha da artan Netflix gibi platformlardaki izlenme sayılarıyla birlikte insanların neler izlediğini merak ediyorsanız bu içerikle sorunuza yanıt bulabileceksiniz. "Lomboo" isimli Reddit kullanıcısı, Netflix’te son 3 ay içinde en çok izlenen dizi ve filmleri listeleyen bir algoritma ile içeriklere puan veren bir sistem geliştirdi.


Geliştirilen listede Netflix’in özel dizi ve filmleriyle diğer dizi ve filmler ayrı listede tutuldu. En çok izlenen film ve dizileri listeleyen bu sistem, gözünüzden kaçan bir içerik varsa fazlasıyla yararlı olabilir. 

Netflix’te en çok izlenen orijinal içerikler:

 1. Tiger King - 383 puan

 2. Ozark - 377 puan

 3. Love is Blind - 302 puan

 4. Dead To Me - 216 puan

 5. The Trails of Gabriel Hernandez - 191 puan

 6. Sweet Magnolias - 145 puan

 7. Never Have I Ever - 125 puan

 8. Too Hot To Handle - 124 puan

 9. La Casa da Papel - 120 puan

 10. Altered Carbon - 113 puan

Son dönemde yayına giren Space Force, 13 Reasons Why gibi dizilerin listede olmadığını göreceksiniz. Bu içerikler de şu an çok iyi izleniyor olsalar da yalnızca 1-2 haftadan beri izleniyorlar. Bu sebeple listeye giremediler.

Netflix’te en çok izlenen dışarıdan eklenmiş içerikler

Not: Bu listede yer alan film ve dizilerin bir kısmına Netflix Türkiye'den erişilemiyor maalesef.

 1. All American - 266 puan

 2. Riverdale - 149 puan

 3. Avatar: The Last Airbender - 148 puan

 4. The Office - 131 puan

 5. Waco - 124 puan

 6. The Flash - 74 puan

 7. Legacies - 50 puan

 8. Working Moms - 46 puan

 9. Grey’s Anatomy - 44 puan

 10. Community - 41 puan

KAYNAKÇA
KAYNAKÇA
KAYNAKÇA
​​​


Necip Fazıl Genç

.

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.