Öğrenci Kariyeri Banner

Netflix İki Yeni Özelliğini Kullanıma Sundu!

Netflix İki Yeni Özelliğini Kullanıma Sundu!

Kısa süre önce ülkemizdeki planları için devasa zam uygulayan Netflix, en pahalı planı olan özel isimli planı için yeni özelliklerini açıkladı.

Netflix tarafından aktarılan bilgilere göre özel planının kullanıcıları, bugünden itibaren "Netflix Konumsal Ses" ve birden fazla cihaza indirme özelliklerini kullanabilecekler. Netflix'in özel planı, 4K HDR video çözünürlüğü ve aynı anda 4 desteklenen cihazda izleme gibi özelliklere sahip.

700'den Fazla İçerikte Kullanılabiliyor!

Netflix, sunduğu konumsal ses özelliği ile birlikte hiçbir ek ekipman gerektirmeden daha başarılı bir ses performansı sunmayı amaçlıyor. Netflix konumsal ses özelliği aralarında Stranger Things, The Witcher, Wednesday ve Bıçaklar Çekildi: Gizemli Bir Serüven gibi popüler yapımların da yer aldığı toplamda 700'den fazla içerikte kullanılabiliyor.

İlerleyen dönemde yayınlanacak olan You, Your Place or Mine, Luther: Batan Güneş ve Tour de France gibi popüler yapımların da konumsal ses özelliği ile birlikte gelmesi bekleniyor. Konumsal ses içeren tüm içeriklerin listesini görmek için Netflix’teki arama çubuğuna "konumsal ses" yazmanız gerekiyor. Arama sonuçlarında bu özelliği destekleyen tüm içerikleri bulabilirsiniz.

Özel plan kullanıcıları için sunulan bir diğer özellik ise daha fazla cihaza içerik indirme oldu. Özel plan kullanıcıları bugüne kadar aynı anda sadece 4 cihaza içerikleri indirebiliyordu. 4 cihaz kuralını 6'ya çıkaran Netflix, özel plan kullanıcılarının 6 cihaza aynı anda içerikler indirebilmesine olanak sağlıyor.  Netflix, özel planın ülkemizde aylık ücretinin 130,99 TL olduğunu da duyurdu.

Kaynak


Merve Akbağ

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Merve Akbağ..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.