Microsoft Artık Sadece Online Olarak Hizmet Verecek

Dünyanın en büyük 10 teknoloji şirketinden biri olan Microsoft fiziksel mağazalarını tamamen kapatıp sadece online mağazalarda hizmet vereceğini duyurdu.

Tıpkı diğer şirketler gibi Koronavirüs tedbileri kapsamında mağazalarını kapatan Microsoft, beklenmedik bir hamle ile gündeme geldi. Dünya çapındaki tüm fiziksel mağazalarını tamamen kapatan Microsoft sadece online olarak hizmet verecek.

Sadece birkaç mağaza kapanmayacak

Microsoft'un LinkedIn sayfasından yapmış olduğu duyuruya göre bundan böyle çevrimiçi olarak hizmet vermeye devam edeceklerini ve sadece Londra, New York, Sidney ve Redmond kampüslerindeki mağazaların açık kalacağını belirtti.Bu mağazalar tedbirlere ve kullanıcılara göre tekrar düzenlenecek ve dünya genelindeki diğer tüm mağazalar kapatılacak.

Microsoft, açık kalacak olan birkaç mağazayı ne şekilde düzenleyeceği ise açıklamış değil. Microsoft, fiziksel mağazaların kapatılması ile birlikte, başta videolu satış yardımı olmak üzere dijital ortamda müşteri destek çözümleri geliştirmeye devam ederek, kullanıcılarına çevrimiçi ortamda iyi bir hizmet sunmaya çalışacak.

 

KAYNAK


Abdülkadir Selim Çelebi

Doğuş Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.