Öğrenci Kariyeri Banner

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı İçin İlan Açtı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı İçin İlan Açtı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı için ilanı açtı. Yayımlanan ilana göre, başvurular internet üzerinden 5-19 Aralık tarihleri arasında alınacak. Aranan şartlardan herhangi birini taşımadığı tespit edilen adayların başvurusu değerlendirmeye alınmayacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde 110 personel işe alınacak. Sözleşmeli personellerin alımı için öncelikle başvurular alınacak. 

Başvurmak isteyen adaylar, e-Devlet üzerinden Kültür ve Turizm Bakanlığı - Kariyer Kapısı-İşe Alım İşlemlerinin Yapılması veya Kariyer Kapısı isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını yapabilirler. İlana başvuru yapmak isteyen adaylar yalnızca bir il için başvuruda bulunabilirler.

Başvuru İçin Gerekli Koşullar Şöyle:

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından açılan personel ilanına başvuru yapmak isteyen adaylarda aranan şartlar şu şekilde:

  • Türk Vatandaşı olmak,
  • Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından
  • mahkûm olmamak,
  • Erkek adaylar için askerlik durumu itibarıyla; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak

Başvuru yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Kaynak

 


Tuğba Duman

Öğrenci Kariyeri'nde Şef Editör

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.