Öğrenci Kariyeri Banner

Kanser Tedavisi Geliştirmek İçin 70 Milyon Dolarlık Yatırım

Kanser Tedavisi Geliştirmek İçin 70 Milyon Dolarlık Yatırım

Kaliforniya’daki sağlık girişimi Mission Bio, Novo Growth liderliğindeki C Serisi yatırım turunda 70 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna katılan diğer şirketler, Soleus Capital ile mevcut yatırımcılar Mayfield, Cota ve Agilent olarak açıklandı.

Mission Bio bu yatırımı, hassas kanser tedavileri için klinik denemeleri optimize etmeye yardımcı olmak amacıyla, şirketin tek hücreli çoklu omik teknolojisindeki çalışmasını kullanan platformunu derecelendirmede  kullanacağını açıkladı.

Mission Bio'nun tek hücreli çoklu omik platformu, tedavi endüstrisinde bir hayli dikkat çekiyor. Platform, klinik deneyler sırasında çeşitli tedavilerin kullanımından kaynaklanan hem genotip hem de fenotip etkisini gözlemleyerek tek bir hücreye sıfırlama yeteneği sunuyor.

Aynı tek hücrede hem DNA hem de protein değişikliklerini tespit edebiliyor ve bu  hedeflenen tedavilerin etkililiğini belirlemede kilit rol oynuyor. Çünkü toplu olarak analiz edilirken kontrol altında olmayan diğer faktörlerin etkisini ortadan kaldırmaya yardımcı olabiliyor.

UCSF'de yürütülen araştırma çalışmasının bir parçası olarak 2012 yılında kurulan Mission Bio, bugüne kadar toplam 120 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin teknolojisi, Agios, LabCorp gibi büyük ilaç ve tedavi şirketleri tarafından kullanılıyor.

Mission Bio'nun teknolojisi, kan kanserleri ve tümörlerin tedavileri için klinik denemelerin optimizasyonuna yardımcı olmanın yanı sıra, CRISPR'nin yükselişiyle önümüzdeki birkaç yıl içinde çok fazla büyüme görebilecek büyük bir potansiyel pazar olan genom düzenlemesini doğrulamak için de kullanılabilecek.


0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.