İstanbul Ticaret Odası Burs Başvuruları Açıldı!

İTO İstanbul Ticaret Odası Eğitim Öğretim Döneminde Öğrenci Burs Başvuruları Kurumun Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınıyor.

İTO İstanbul Ticaret Odası Bursları Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Verilecek. Lisans Bursu Açık Öğretim Ve Uzaktan Eğitim Öğrencilerine Verilmez. Daha Önceden Kurumdan Burs Alan Öğrencilerin Başvuru Yapmasına Gerek Yoktur.

Mevcut Bursiyerlerimizin Yeniden Başvuru Yapmasına Gerek Bulunmamaktadır.

Lisans Burslarında Uzaktan Eğitim (Covid-19 Nedeni İle Yapılan Uzaktan Eğitim Hariç) Ve Açık Öğretim Öğrencilerinin Başvuruları Değerlendirmeye Alınmamaktadır.

İstanbul Ticaret Odası Bursları

Lisans Bursları:

İstanbul İl Sınırları İçinde Bulunan Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Yükseköğrenim (Lisans) Öğrencileri (Açıköğretim Ve Uzaktan Öğretim Hariç) İle Vakıf Üniversitelerine ÖSYM Tarafından %100 Burslu Olarak Yerleştirilen Veya %100 Şehit Bursu İle Öğrenim Gören Yükseköğrenim (Lisans) Öğrencilerine Verilir.

Lisans Programlarında Öğrenim Gören Öğrencilerden; Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Yükseköğrenim Hazırlık Ve Birinci Sınıfında 22, İkinci Sınıfında 24, Üçüncü Sınıfında 25, Dördüncü Sınıfında 26 Yaşından Büyük Olmayan, Kredi Ve Yurtlar Kurumu’nca Verilen Öğrenim Bursu Da Dâhil Olmak Üzere Herhangi Başka Bir Kurumdan Karşılıksız Burs Almayan, Herhangi Bir Firma Veya Kuruluşta Çalışmayan, Ara Sınıf Başvurularında Yıllık Genel Başarı Ortalaması 4 Üzerinden En Az 2,25 Veya 100 Üzerinden En Az 60 Olan Öğrenciler Burslarımıza Başvurabilir.

Yüksek Lisans Bursları:

İstanbul İl Sınırları İçinde Bulunan Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Yüksek Lisans (Master) Öğrencileri (Formasyon Programları Hariç) İle Vakıf Üniversitelerinde %100 Burslu Veya %100 Şehit Burslu Olarak Öğrenim Gören Yüksek Lisans (Master) Öğrencilerine Verilir.

Yüksek Lisans Programlarında Öğrenim Gören Öğrencilerden; Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Kredi Ve Yurtlar Kurumu’nca Verilen Öğrenim Bursu Da Dâhil Olmak Üzere Herhangi Başka Bir Kurumdan Karşılıksız Burs Almayan, Herhangi Bir Firma Veya Kuruluşta Çalışmayan, Lisans Bitirme Veya Yüksek Lisans Genel Not Ortalaması 4 Üzerinden En Az 3 Veya 100 Üzerinden En Az 75 Olan Öğrenciler Burslarımıza Başvurabilir.

Doktora Bursları:

Türkiye İçinde Ve/Veya Yurtdışında Bulunan Yükseköğrenim Kurumlarında Öğrenim Gören, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Ve Kredi Ve Yurtlar Kurumu’nca Verilen Öğrenim Bursu Da Dâhil Olmak Üzere Herhangi Başka Bir Kurumdan Karşılıksız Burs Almayan Öğrencilere Verilir. Yüksek Lisans Bitirme Veya Doktora Genel Not Ortalaması 4 Üzerinden En Az 3 Veya 100 Üzerinden En Az 75 Olan Doktora Öğrencileri Burslarımıza Başvurabilir.

Burs Başvuruları 7 Ekim 2020 İle 23 Ekim 2020 Tarihleri Arasında Online Olarak Alınacak.

Başka Bir Kurum Yada Kuruluştan Burs Alanlara (KYK Kredisi Hariç), Ücretli Çalışanlara (Yaz Dönemi Hariç) Burs Verilmez. Lisans Ve Yüksek Lisans Bursları İstanbul İlindeki Üniversitelerde Öğrenim Gören Öğrencilere Yöneliktir, Doktora Bursunda Bu Şart Aranmaz. Vakıf Üniversiteleri Öğrencilerine Burs Verilmez. (Yüzde Yüz Bursu Ve Şehit Bursu İle Kayıt Olanlar Hariç). Lisans Bursuna Başvuruda Bulunacaklarda 1. Sınıf Öğrencileri İçin 22 Yaş, 2. Sınıf Öğrencileri İçin 24 Yaş, Üçüncü Sınıf Öğrencileri İçin 25 Yaş Ve Dördüncü Sınıf Öğrencileri İçin 26 Yaş Sınırı Bulunmaktadır, Yüksek Lisans Ve Doktora Burslarında Yaş Sınırı Yoktur.

İletişim Bilgileri: Reşadiye Caddesi Eminönü İstanbul
Telefon: 0 212 455 60 00
E-Posta: ito@ito.org.tr

Burs Yönergesi İçin Tıklayın.

Online Burs Başvurusu Yapmak İçin Tıklayın.

Burs Sonuçlarını Sorgulamak İçin Buraya Tıklayın.


Gökçe Öztürk

İstanbul Üniversitesi-Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Site İçerik Koordinatörü

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.