Öğrenci Kariyeri Banner

iPhone 12'ye Samsung ve Xiaomi'den Gönderme

iPhone 12'ye Samsung ve Xiaomi'den Gönderme

Samsung ve Xiaomi, resmi sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla iPhone 12’lerde şarj cihazı olmayışı ile resmen Apple ile dalga geçti. Yapılan paylaşımlar, kullanıcılar tarafından sosyal medyalarda günün en çok konuşulanları arasında zirvede yer aldı. Apple 13 Ekim’de gerçekleştirdiği Apple Event‘te piyasa yeni iPhone modellerini tanıttı. Modeller tasarımları, performansları, ekran kalitesi ve 5G teknolojisine sahip olmalarıyla dikkat çekerken, önemli bir eksiklik olmasından dolayı diğer şirketlerin ilgisini çeken bir olay yaşandı. Apple, iPhone 12 ailesinin kutu içeriğinde şarj cihazı ve kablolu kulaklık bulunmayacağını resmen açıkladı. İşte bu durum, Apple’ın alay konusu olmasına neden oldu.

Alay konusu edilen videoyu buradan ulaşabilirsiniz.

Fransa'da iPhone12 kutusunda EarPods bulunuyor.

Apple, iPhone kutularından şarj adaptörünü ve kulaklığı kaldırma kararı almıştı. Bu durumun önüne ise Fransa’da bir yasa çıktı. Fransa’da 14 yaşının altındaki çocukları elektromanyetik dalgalardan korumak adına konulan yasa nedeniyle Apple oradaki iPhone modellerinde şarj cihazı değil ancak kulaklık vermeye devam edecek. Yani Fransa’da satılan tüm yeni ya da eski iPhone modellerinin kutusundan kablolu EarPods kulaklık çıkacak.

Samsung, resmi Facebook sayfası üzerinden yaptığı bir paylaşımda, Galaxy telefonların kullanıcılar için gerekli bütün özelliklerin kendilerinde bulunuduğunu söyledi. Bunu örneklerle de detaylandıran şirket, şarj cihazına ek olarak en iyi kamera performansı, batarya, performans, bellek ve 120 Hz ekranların Samsung’un telefonlarda mevcut olduğunu vurguladı. Paylaşımına bir de görsel ekleyen şirket, iPhone 12’nin kutusunda olmayıp, Galaxy telefonlarla sunulan şarj cihazını dalga geçmek adına açıkça paylaştı.

KAYNAK


Abdülkadir Selim Çelebi

Yeditepe Üniversitesi - Bilgisayar Mühendisliği

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.