Hayatınızı Kolaylaştıracak 12 İnternet Sitesi

Hayatınızı Kolaylaştıracak 12 İnternet Sitesi

Bu yazıda sizlere hayatınızı kolaylaştıracak 12 internet sitesinden bahsedeceğim.

10minutemail.com

Bu site sayesinde yalnızca 10 dakikalığına size ait olacak bir mail adresi alıyorsunuz. Ve geçici süreliğine abone olmak istediğiniz ya da sadece girip bakmak için üye olduğunuz sitelere bu mail adresinizi verebiliyorsunuz. Böylece hem asıl kullandığınız mail adresinize gelen sürekli maillerden kurtulmuş oluyorsunuz hem de kişisel bilgilerinizi vermek zorunda kalmıyorsunuz. Üstelik üye olmak istediğiniz sitelerden gelen aktivasyon kodunu anında 10minutemail.com’da görebiliyorsunuz. 10 dakika sonra ise mail adresi ve inbox kutunuz siliniyor.

removebg.com

Fotoğraflarınızda arka planda rahatsız edici detaylar mı var? Bu sitede yüklediğiniz fotoğrafın arka planı tamamen kaldırılıyor.

unscreen.com 

Bu sitede yukarıda bahsettiğimiz işlemi videolarda da uygulamanızı sağlıyor.

hemingwayapp.com 

Bu uygulama İngilizce yazdığınız yazılardaki hataları buluyor ve doğru yazım şekillerini size öneriyor. Grammarly kullanmış olanlar nasıl çalıştığını bilirler. Ancak size güzel bir haberim var bu site tamamen ücretsiz. Masaüstü uygulaması da mevcut.

Idphoto4you.com 

Bu internet sitesi telefonunuzla çektiğiniz fotoğraflarınızı biyometrik hale getirmeye yarıyor. Bu yurtdışına gidecek olanlar için gerçekten büyük bir fırsat. Üstelik formatını gideceğiniz ülkeye göre de ayarlayabiliyor. Üstelik ücretsiz.

myairbridge.com

 WeTransfer’in alternatifi olduğunu söyleyebiliriz. Paylaşmak istediğiniz dosyaları öncelikle bir yere yükleyip ondan sonra paylaşmanızı sağlıyor. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir versiyonu da var

loader.to

Youtube’dan tertemiz video indirmek istiyorsanız bu siteyi kullanabilirsiniz. Mp3 ve mp4 formatlarında indirebiliyorsunuz. 

informationisbeautiful.net 

Aklınıza gelebilecek her alanla ilgili ilginç istatistiksel veriler barındıran bu siteden film severlere özel bir örnek paylaşmak istiyorum. Filmlerin başında “based on a true story” ifadesini gördüğümüz olur. Peki bu ne derece doğru hiç merak etmişmiydiniz? Eğer cevabınız evetse bu site sizin için araştırmış, filmleri dakika dakika incelemiş. Şeritlerde mavi ile gösterilen kısımlar hikayenin gerçek olan kısımlarını, kırmızı ile gösterilen yerler de kurmaca olan kısımları belirtiyor. Artık iç rahatlığıyla film izleyebilirsiniz.

nek.istanbul.edu.tr

İstanbul Üniversitesinin Gazeteden Tarihe Bakış isimli projesi adı altında istediğiniz tarihteki istediğiniz gazeteye internetten ulaşabileceğiniz bir site. Özellikle tarihi araştırmalar yapanlar için oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz. İnternet sitesinin tam linki 'ne buradan ulaşabilirsiniz.

spik.ai

Yazdığınızı konuşmaya çeviren en başarılı ses programlarından biri. İstediğiniz aksanı bile seçebiliyorsunuz. Üstelik anında indirip, sosyal medyada da paylaşabiliyorsunuz.

audiomass.co 

Karışık ses düzenleme programlarını kullanmayı bilmiyorsanız bu uygulama sizin için ideal. Birine ses dosyası yollayacaksanız, podcast oluşturmak istiyorsanız kullanabileceğiniz bir program. Telefonda da kullanabilirsiniz.

remove-vocals.com 

Videolarınızda sevdiğiniz şarkıları arka fon müziği olarak kullanmak istiyorsanız ama sözlerini kaldırmak istiyorsanız bu uygulamayı kullanabilirsiniz. İstediğiniz şarkının sözlerini kaldırarak sadece melodisini kullanmanızı sağlayan  bu programın da son derece yararlı olduğunu söyleyebiliriz.

 

Kaynak

 

Özgün İçerik: Bu içerik ÖğrenciKariyeri yazar ekibinden Zeynep Akyıldız tarafından oluşturulmuştur.


Zeynep Akyıldız

Sabancı Üniversitesi - Bilgisayar Bilimleri

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.