Öğrenci Kariyeri Banner

Girişimci Adaylarının Keyifle İzleyeceği 5 Belgesel

Girişimci Adaylarının Keyifle İzleyeceği 5 Belgesel

1) Beer Wars (2009)

2009 yapımı bu belgeselde bir grup küçük bira üreticisinin dünyanın en büyük bira devleri olan Becks, Budweiser gibi şirketlere nasıl kafa tuttuğu anlatılıyor. Belgeselde hiçbir şeyin sunduğunuz ürün veya hizmetin kalitesi kadar önem olmadığına vurgu yapılıyor.

2) Something Ventured (2011)

Bu belgeselde Apple, Intel gibi büyük teknoloji şirketlerinin zamanında yatırımcılar tarafından desteklenmeseydi bugün ne durumda olacaklarının ütopyası anlatılıyor. Bu yapım yatırımcıların iş fikrine olan bakış açıları, yaklaşımları gibi konularda temel bilgi birikimi edinmenizi sağlayabilir.

3) Print The Legend (2014)

Bir Netflix orijinal yapımı olan belgeselde 3D yazıcı endüstrisinin iç dünyasına keyifli bir yolculuk yapılıyor. Belgeselde günlük temel eşyalarımızdan insan organlarına kadar geniş bir üretim bandında faaliyet gösteren MakerBot ve Formlabs gibi genç firmaların gelecek neslin teknoloji devleri olmak için nasıl yarıştıklarına şahit oluyoruz.

4) Dogtown and Z-Boys (2001)

Sean Penn'in başrolünde olduğu belgeselde klasik kaykay kültürünü alıp bu aktiviteye yeni hareketler katarak kaykayı milyarlarca dolarlık bir endüstri haline getiren Kaliforniyalı kaykay takımı Zephyr’in hikayesini dinliyoruz.

5) Abstract: The Art of Design (2017)

Bu belgesel serisinde mimari, grafik tasarım, ve fotoğrafçılık gibi çeşitli konuların işlendiği ve 8 tasarımcının ilham kaynaklarını anlatılıyor. Bu yapım direkt olarak girişimcilik ile ilgili gibi durmasa da ürünün ve kullanıcının arasındaki ilişkiyi muazzam bir sadelikle gözler önüne seriyor. Ürünü tasarlarken empatinin ve detayların önemine vurgu yapan belgeselden hemen hemen her girişimcinin öğreneceği çok şey var.

Kaynak İçin Tıklayınız


Simay Kurtçu

Site İçerik Koordinatörü

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.