Öğrenci Kariyeri Banner

En Çok Satan Akıllı Telefonlar Açıklandı!

En Çok Satan Akıllı Telefonlar Açıklandı!

En çok satan akıllı telefonlar ve markalar belli oldu. Bununla beraber Android ve iOS kullanım oranları da açıklandı.

Hayatımızın bir parçası haline gelen teknoloji, şirketler arasındaki rekabeti de beraberinde getiriyor. Akıllı telefon firmaları arasındaki rekabet hız kesmeden devam ediyor. Son olarak ise Kasım ayında en çok satan Android akıllı telefonlar ve işletim sistemi raporları açıklandı.

Pazar Payının Yüzde 85'ine Sahip!

Statcounter tarafından paylaşılan Kasım ayı raporuna göre Android, 2.8 milyar kullanıcıyla önceki yılki yüzde 71.1 olan pazar payını yüzde 71,3’e yükseltti. Söz konusu mobil işletim sistemi, küreselden bağımsız olarak Brezilya, Hindistan, Endonezya, Türkiye ve Vietnam’daki pazar payının yüzde 85’ine sahip. iOS‘un ise küresel kullanım oranı yüzde 28 civarında.

AppBrain tarafından paylaşılan akıllı telefon raporuna göre Samsung, küresel pazar payının yüzde 34,6’lık büyük kısmını elinde tutuyor. Aynı zamanda şirketin Galaxy modelleri ise yüzde 7,4 oranla en popüler akıllı telefon serisi oldu. Samsung’dan hemen sonra yüzde 14,3 ile Xiaomi yer alıyorken, onu takip eden Oppo ise yüzde 10,3’lük bir paya sahip.

2019 yılında küresel pazarda yüzde 17,6’lık bir pay ile en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi olan Huawei, ABD’nin uyguladığı yaptırımlar nedeniyle ciddi bir düşüş yaşadı. Çinli şirket ayrıca alt markası Honor’u da sattı. Kasım ayında en çok satan Android cihaz ise yüzde 2,1’lik bir pay ile Samsung Galaxy A12 oldu. Hemen ardından yüzde 1 oranla yine aynı seriden Galaxy A21s yer aldı.

 

Kaynak

 


Merve Akbağ

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Merve Akbağ..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.