Ekrem İmamoğlu, KYK Yurtlarına Ücretsiz Wi-Fi Hizmeti İçin Harekete Geçti!

Ekrem İmamoğlu, KYK Yurtlarına Ücretsiz Wi-Fi Hizmeti İçin Harekete Geçti!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, KYK yurtlarındaki internet sorunuyla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Gençlik ve Spor Bakanlığı'na seslenen İmamoğlu, izin verilmesi durumunda İBB Wi-Fi hizmetini yurtlara getirebileceklerini söyledi.

Popüler yayıncı Jahrein'in Twitter'daki bir paylaşımını yanıtlayan Ekram İmamoğlu, "İBB olarak öğrencilerin yaşadığı sorunlara çözüm üretmek için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Yakından ilgileneceğiz." ifadelerini kullanarak bu sorunun üstünde duracağını belirtmişti. Şimdi, yeni bir açıklama daha yapan Başkan İmamoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na önemli bir teklif götürdü.

Ekrem İmamoğlu'nun yaptığı açıklamalarda; "İstanbul'daki KYK Yurtları'nda kalan öğrenci kardeşlerimizden, yurtlara yüksek kotalı internet sağlanması için çok sayıda mesaj alıyoruz. Bakanlığımız uygun görürse tüm yurtlara yüksek kotalı ücretsiz İBB Wi-Fi altyapısı kurabiliriz." ifadelerine yer verildi.

Ekrem İmamoğlu'nun teklifi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi için oldukça makul ve yapılabilecek bir proj olduğunu da belirtmeliyiz. İBB, kentin büyük bir bölümünde "İBB Wi-Fi" hizmetini zaten sağlıyor. Fakat Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın bu teklife nasıl bir cevap vereceği şimdilik bilinmiyor. Onay gelirse, İstanbul'daki öğrencilerin internet sorunları çözüme ulaşabilir.

Kaynak için tıklayınız


Simay Kurtçu

Site İçerik Koordinatörü

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.