Dünyanın En Ürkütücü Mekanları

Dünyanın En Ürkütücü Mekanları

Şehir efsanelerine ev sahipliği yaparak lanetli olarak adlandırılan birçok yer var. Aralarından ürpertici geçmişe sahip olanları sizler için derledik.

Oyuncak Bebek Adası, Meksika

Uzunca bir zaman önce genç bir kız, kaza sonucu Xochimilco kanalına düşerek boğulur ve cesedi bir daha bulunamaz. Bu olayın yaşanmasının ardından kısa bir süre sonra, Don Julián Santana adında bir adam hayatına keşiş olarak devam etmeye karar verir ve daha sonrasında bu adaya taşınır.

Don Julián Santana, keşişliğinin ilk günlerinde adanın ortasından geçen ve denize bağlanan gölde, yüz üstü yüzen bir kız cesedi bulur. Julian zaten ölmüş bu genç kızı kurtarmaya çalışır ancak ne yaparsa yapsın başarılı olamaz. Üzgün ve ürkmüş bir şekilde kulübesine doğru giderken yerde bulduğu oyuncak bebeği, genç kızın anısına bir kapı girişine asar ancak Julian ne zaman o göle yakınlaşsa, genç kızın hayaletini görmeye devam eder.

Musallat olan hayaletten kurtulmak için durmadan şekilde adanın her yerine oyuncak bebek asmaya başlayan Julian, ne yaparsa yapsın bu ürkütücü olaydan kurtulamadı ve 2001 yılında genç kızın cesedini bulduğu yerde boğularak can verdi. 

Overtoun Köprüsü, İskoçya

1895 yılında kullanıma açılan Overtoun Köprüsü, bugün köpeklerin ürpertici bir şekilde intihar ettiği köprü olarak anılıyor. Tarihi Overtoun Kalesi’ne gitmek için tek yol olan bu köprüde garip olaylar ilk olarak 1950’li yıllarda başlıyor.

Kaleyi gezmek için seyahate çıkan bir ziyaretçi, köpeğiyle birlikte köprüye giriş yapıyor. Köpek köprünün başında gayet sakin bir şekilde ilerlerken, ortalara doğru bir anda garip hareketler sergilemeye başlıyor, surat ifadesi değişiyor ve bir anda köprüden aşağı atlıyor. 

Konuya en sonunda bilimsel bir el atılıyor ve hayvan davranışları uzmanı Dr. David Sand, köpeklerin gizemli ölümünü araştırmak için Overtoun Köprüsü’ne gidiyor. Köprünün altında büyük bir vizon yuvası olduğunu gören Sand, köpeklerin vizonların kokusunu aldığını ve kokuyu takip edemedikleri için sinirlenerek köprüden atladıklarını belirtiyor. Yine de halk bilimsel bir gerçeğe inanmak yerine köprünün doğaüstü varlıklar tarafından ele geçirildiğine inanmaya devam ediyor.

Molla Zeyrek Camii, İstanbul

İstanbul’un fethinden sonra kiliseden camiye dönüştürülen Molla Zeyrek camii, İstanbul’un Fatih ilçesinde bulunuyor. Söylenene göre caminin park alanı önceden ahır olarak kullanılıyormuş ve bu ahırın altında bir kuyu ve mahzen bulunurmuş.

Rivayete göre eski dönemlerde yaşayan insanlar, akşam saatlerinde hayvanlarını ahıra bırakmaktan çekinirmiş çünkü ahırın altında bulunan kuyudan çığlık sesleri gelirmiş. Bir kadına ait olduğu düşünülen bu ses gerçekte kime ait çözülememiş. Hala o sesi duyduğunu iddia edenler de var.

Waverly Hills Hastanesi, ABD

1910 yılında kullanıma açılan Waverly Hills, tüberküloz hastalığı için kullanılan ABD’nin en donanımlı hastanelerinden birisiydi. O dönemde tüberküloz hastalarının tedavisi için çalışılırdı ancak hiçbir zaman kesin sonuçlar elde edilemedi.

Hastalar uzun yıllar boyunca Waverly Hills Hastanesi’nde kaldı ve hastanenin kapasitesi de gittikçe dolmaya, her ay daha fazla hasta gelmeye başladı. Hastalar zamanla tüberkülozdan değil, psikolojik rahatsızlıkları sonucu intihar ederek ölmeye başladılar.

Kaynak için tıklayınız


Simay Kurtçu

Site İçerik Koordinatörü

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.