Öğrenci Kariyeri Banner

Dünyanın En Güçlü 25 Ülkesi Açıklandı! Türkiye Kaçıncı Sırada?

Dünyanın En Güçlü 25 Ülkesi Açıklandı! Türkiye Kaçıncı Sırada?

ABD'li haber sitesi US News & World Report ülkelerin siyasi, ekonomik ve askeri güçlerini inceleyen bir anket yaptı ve bu anketin sonucuna göre dünyanın en güçlü 25 ülkesi listesini açıkladı. Bu listede Türkiye'nin kaçıncı sırada olduğu ise merak konusu!

ABD merkezli haber sitesi US News & World Report, “Dünyanın en güçlü 25 ülkesi” listesini paylaştı. Bu listede yer alan ülkeler iki aşamada değerlendirildi. İlk aşamada dergi ülkelerin siyasi, ekonomi ve askeri güçlerini değerlendiriyor. İkinci aşamada ise 87 ülkedeki 17 bin kişiyle anket yapılıyor. Anket sonuçları, yazı işleri kadrosunun değerlendirmesiyle birleştirilip liste oluşturuluyor.

Listenin ilk sırasında ABD yer alıyor.  Türkiye için ise şu yorum yapıldı: “Türkiye'nin önümüzdeki yıllarda OECD'nin en hızlı büyüyen üyelerinden biri olması bekleniyor. BM ve OECD'nin kurucu üyesi olan Türkiye, ayrıca NATO üyesi."

İşte Dünyanın En Güçlü 25 Ülkesi!

1. ABD

2. Çin

3. Rusya

4. Almanya

5. Birleşik Krallık

6. Güney Kore

7. Fransa

8. Japonya

9. Suudi Arabistan

10. Birleşik Arap Emirlikleri

11. İsrail

12. Hindistan

13. Kanada

14. Ukrayna

15. Türkiye

16. İtalya

17. Avustralya

18. İran

19. Brezilya

20. İspanya

21. İsviçre

22. Katar

23. İsveç

24. Singapur

25. Hollanda

 

Kaynak


Kardelen Özen

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Kardelen Özen..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.