Öğrenci Kariyeri Banner

Dünyanın En Çok Para Kaybeden İsmi Açıklandı!

Dünyanın En Çok Para Kaybeden İsmi Açıklandı!

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk'ın serveti, 2022 yılında rekor bir düşüş yaşadı. Musk, 100 milyar dolar kaybeden ilk insan oldu.

Dünyanın en zengin insanı olan ve eleştirilerin odağı olmayı başaran Elon Musk, son olarak servetiyle söz konusuydu. Ünlü milyarder, 2022 yılında rekor bir düşüşe imza attı. Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre ise bu düşüş, şimdiye kadar kaydedilen en sert düşüş oldu.

Dünyanın En Zengin İnsanı Unvanını Koruyor!

Geçtiğimiz aylarda Twitter’ı 44 milyar dolara satın alan Elon Musk, bu kez servetiyle adından söz ettirdi. Dünyanın en zengin insanı olan Musk’ın serveti, 2022 yılında rekor bir düşüşle karşı karşıya kaldı. Bu yıl 100 milyar dolar kaybeden iş insanının net serveti 169.8 milyar dolara indi.

Geçen yıl kasım ayında 340 milyar dolarla zirve sahibi olan Musk’ın serveti dün yaşanan kayıpla daha da geriledi. Böylece son bir yıl içinde 170 milyar dolar, yılbaşından bu yana ise 100 milyar dolar azaldı. Buna rağmen Elon Musk, dünyanın en zengin insanı unvanını korumayı başarıyor.

Musk’ın yaşadığı bu düşüşünün, servetinin büyük bir kısmını oluşturan Tesla nedeniyle gerçekleştiği biliniyor. Düşüş, Tesla’nın yükselen ham madde maliyeti ve tedarik zinciri bozukluğu karşısındaki zorlukları yansıtıyor. Bununla birlikte arızalı arka lamba nedeniyle 300 binden fazla Tesla aracın geri çağrılması gibi nedenler de durumu daha kötü bir hale getirdi.

Amazon'un Kurucusu Arkasından Geliyor!

2022 yılında en çok kayıp yaşayan isim Elon Musk’ı, Amazon’un kurucusu Jeff Bezos takip ediyor. Bezos’un serveti ise yılbaşından bu yana 76,7 milyarlık düşüşle 116 milyar dolara geriledi. Bir zamanlar dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos, şu an dördüncü sırada yerini alıyor.

Avrupa ve Fransa’nın en zengin ismi olan Bernard Arnault’un serveti de bu yıl 21,5 milyar dolarlık bir düşüşle karşı karşıya. Bu düşüşün ardından Arnault’un serveti, 157 milyar dolar oldu. En zengin insanlar listesinde ise ikinci sırada yer alıyor.

 

Kaynak


Merve Akbağ

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Merve Akbağ..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.