Öğrenci Kariyeri Banner

Disney Plus'tan Son 3 Ayda Rekor Düşüş!

Disney Plus'tan Son 3 Ayda Rekor Düşüş!

Son zamanlarda 'Atatürk' filmi kararı nedeniyle gündemden düşmeyen Disney Plus, son üç ayda 11.7 milyonun üzerinde abone kaybederek tarihinin en büyük düşüşünü yaşadı. 

Disney Plus‘ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatının konu alındığı Atatürk filmini yayınlamama kararı, son zamanların en çok tartışılan konusu oldu. Sosyal medyada şirketin bu kararıyla ilgili tepkiler gittikçe artarken, platforma boykot çağrıları da yapılmaya başlandı. Tüm bunların ardından da platformun ne kadar abone kaybettiği ortaya çıktı.

Son 3 Ayda Rekor Düşüş!

The Spectator Index’in son raporuna göre Disney Plus, son üç ayda 11.7 milyondan fazla abone kaybederek tarihinin en büyük düşüşünü gerçekleştirdi. Platformun ülkemizdeki son durumu şu anlık belli değil. Ancak Atatürk dizisiyle ilgili yaşananları göz önünde bulundurursak benzer bir durumun söz konusu olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Türkiye pazarına geçtiğimiz yıl giriş yapan platform, birçok sevilen ve beklenen yapımlarla abonelerin karşısına çıkmıştı. Anccak bu durum çok da uzun sürmedi. Platform, geçtiğimiz ay aldığı ani bir kararla kütüphanesindeki tüm yerli içerikleri kaldırdı.

Bu gelişmenin ardından, bir süredir çekimleri devam eden Atatürk dizisinin akıbetiyle ilgili tartışmalar başlamıştı. Çok geçmeden Disney Plus, Atatürk dizisinin platformda yayınlanmamasına karar verildiğini açıkladı. Bu kararda ise, Ermeni lobisinin diziyle ilgili yaptığı olumsuz paylaşımların etkili olduğu ifade edildi. Alınan karar göre; 'Atatürk' filmi belirli tarihlerde televizyonlarda ve sinemalarda gösterime girecek.

Disney Plus tarafından hazırlanan yayın takvimi ise şöyle:

  • 29 Ekim’de FOX TV’de 1. film
  • 3 Kasım’da Sinemalarda 1. film
  • 22 Aralık’ta Sinemalarda 2. film
  • 2024 yazında her iki film de FOX TV ekranlarında tekrar yayınlanacak.

 

Kaynak


Tuğba Duman

Öğrenci Kariyeri'nde Şef Editör

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.