Öğrenci Kariyeri Banner

Dark'ın Yaratıcılarından Yeni Proje: 1899'dan İlk Fragman Yayınlandı!

Dark'ın Yaratıcılarından Yeni Proje: 1899'dan İlk Fragman Yayınlandı!

Netflix'in yayınladığı dönemde tüm dünyayı kasıp kavuran dizisi Dark'ın yaratıcılarının merakla beklenen yeni projesi 1899'dan yeni bir fragman yayınlandı. Dark ile herkesin beynini yakmayı başaran Baran bo Odar ve Jantje Friese, yine beynimizi yakma potansiyeline sahip olan bir diziyle karşımıza çıkıyor.

Aneurin Barnard, Emily Beecham, Anton Lesser, Clara Rosager gibi isimlerin yer aldığı 1899'da ayrıca Dark'ın başrollerinden olan Andreas Pietschmann da bulunuyor.

Volume Teknolojisi Kullanılarak Çekildi

Netflix'in paylaştığı 55 saniyelik tanıtım fragmanında, dizinin nasıl bir atmosferi olduğunu görüyoruz. Dark'ın yaratıcılarından bekleneceği gibi gizemlerle dolu olan 1899, Disney'in The Mandolorian'da kullandığı "Volume" teknolojisiyle çekildi. 

İnsanların Avrupa'dan Çıkıp Yeni Kıtaya Ulaşması Konu Alınacak

Adından da anlaşılabileceği gibi 1899 yılında geçen dizide bir göçmen vapurunun eski kıta Avrupa'yı terk ederek Amerika'ya doğru yola çıkmasını izleyeceğiz. Avrupa kökenli farklı milletlerden insanların oluşturduğu topluluğun, denizde seyahat ederken bir başka göçmen gemisiyle yolları kesişiyor.

İnsanların Avrupa'dan çıkıp yeni kıtaya ulaşması teması üzerine karanlık bir hikaye anlatacak 1899, gerek çekim teknikleri gerekse de farklı kültürlerin bir araya gelmesi bağlamında adından sıkça söz ettirecek gibi duruyor. 

Oyuncular Kendi Dillerinde Konuşacak

Dizinin yaratıcılarından Jantje Friese, yaptığı açıklamada kültürlere ve dillere sadık kalmanın çok önemli olduğunu söyledi. Herkesin başka bir yerden geldiğini ve farklı bir dil konuştuklarını söyleyen Friese, dilin kültürünüzü ve davranışlarınızı çok fazla tanımladığını söyleyerek Avrupa'nın bu kalbini keşfetmek istediklerini ifade etti.

Netflix, 1899'un ne zaman yayınlanacağını şu an için duyurmadı. Ancak dizinin bu yıl içerisinde yayınlanması bekleniyor.

 

Kaynak


Tuğba Duman

Öğrenci Kariyeri'nde Şef Editör

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.