Öğrenci Kariyeri Banner

BTM Yenilikçi İş Fikrine Sahip Yeni Girişimcilerini Arıyor

BTM Yenilikçi İş Fikrine Sahip Yeni Girişimcilerini Arıyor

Yenilikçi iş fikri olanlar için yeni yılın ilk çağrısı

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, 2021 yılının son, yeni yılın ilk çağrı dönemini başlattı. 6 Aralık’ta alınmaya başlayan başvurular, 16 Ocak’a kadar sürecek. Yenilikçi ve ticarileşebilir iş fikri olan herkes, BTM’nin internet sitesinden başvuruda bulunabilecek. İstanbul Ticaret Odası tarafından yenilikçi iş fikirlerini desteklemek amacıyla kurulan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), 2021 yılının son, yeni yılın ise ilk çağrı dönemini başlattı. 6 Aralık itibariyle açılan başvurular, 16 Ocak’a kadar kabul edilecek. Girişimci olmak isteyen ve ticarileşebilir iş fikri olan herkes başvuruda bulunabilecek. Başvurular, detaylı bilgilerin de yer aldığı www.btm.istanbul adresinden yapılabilecek.

KULUÇKA PROGRAMLARI

Yenilikçi bir iş fikrine sahip olan, girişimci olmak ve ekosistem içerisinde yer almak isteyen girişimci adayları BTM Kamp’a, yenilikçi bir iş fikri olup, bununla ilgili ürün veya ürün çıktılarına (yazılım, web sitesi vb.) sahip olan girişimciler Ön Kuluçka programına katılıyor. Kuluçka programında ise şirketleşmiş ve satış yapmış girişimciler bulunuyor. Yatırım almış, ikinci veya üçüncü tur yatırım arayışında olan girişimciler de Post-Kuluçka programında yer alıyor. BTM Kamp programının başvuruları ise yıl boyunca yapılabiliyor.

2021 REKORLAR YILI OLDU

Kurulduğu günden bu yana geçen 4.5 yıllık süreçte BTM girişimlerinin toplam değerleme miktarı ise 1 Milyar lirayı aştı. Bu süreçte BTM girişimcilerinden 51 yatırım haberi geldi. BTM girişimlerine yapılan yatırım tutarı ise yaklaşık 135 milyon lira oldu.

5 BİN GİRİŞİMCİYE DESTEK

Pandemi sürecinin hemen öncesinde Doha’da düzenlenen World Incubation Summit’te ‘Dünyanın En Gelecek Vaad Eden Merkezi’ seçilen BTM, bu zamana kadar 5 bine yakın girişimciye de destek sağladı. BTM, sunduğu hizmetlerle startupların ticarileşmesinin ve ölçeklenmesinin yolunu açmaya devam ediyor. BTM’de, yenilikçi fikirlerin iş modeli haline gelmesi, büyümesi, satış yapması ve yatırım alması sağlanırken; eğitim ve seminerler, mentor desteği, satış eşleştirmeleri, girişimcilerin yatırımcı karşısında sunum yaptığı demo günü etkinlikleri, yatırımcı eşleştirmeleri, 7/24 ofis imkanı, birebir danışmanlık gibi hizmetler girişimcilere tamamen ücretsiz


Tolga Kaan

Öğrenci Kariyeri'nde İçerik ve Medya Koordinatörü - İletişim ve İşbirlikleri için tolga_kaan[at]yahoo.com adresini kullanın.

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.