5 Adımda Sınavlara Hazırlanın

5 Adımda Sınavlara Hazırlanın


Herhangi bir sınava hazırlanmanın en etkili yöntemleri karşınızda. Sınavlar... Çocukluk ve gençlik yıllarımızın neredeyse her döneminde karşımıza çıkıyorlar. Bir yandan da aşırı önemliler. Bazı sınavlar okulumuzu, mesleğimizi, hayatımızın gidişatını belirler. Ben de sınavlara doğru şekilde hazırlanmanıza yardımcı olacak 5 bilgiyi derledim. Yardımcı olması dileğiyle...

Üniversite Öğrencilerine Ek Gelir İmkanı

1. Ders tekrarınızı uyumadan önce yapın.
 Bir sınava hazırlanmak için öncelikle düzenli ders çalışmak gerekir. Bu, en önemli kriterdir. Ayrıca sınava girmeden bir süre önce işlenilen konuları tekrar etmek gerekir. Peki tam olarak ne zaman? Ders tekrarınızı uyumadan kısa bir süre önce yapmak günün başka bir zamanında yapmaktan daha etkilidir. Öğrenilen bilgi bu şekilde daha akılda kalıcı olur
GALERİYİ SAYFA NUMARALARINA TIKLAYARAK GÖREBİLİRSİNİZ.

[ad name="Google Adsense"]
2. İyi uyuyun.
 İyi bir uyku sabah saatlerinde zinde olmanızı sağlar. Bu zorlayıcı güne yeterince dinlenmiş bir şekilde başlamanız çok önemlidir. Rahat ve kaliteli bir uyku uyumak için erken yatın, rahat bir yatakta olduğunuzdan emin olun, karanlık bir ortam yaratın, radyasyon ve gürültüden uzak durun. İyi bir uyku en az düzenli ders çalışmak kadar önemlidir.
[ad name="Google Adsense"]3. İyi beslenin.
 Güzel ve besleyici bir öğünün sınavda büyük yardımı olur. İyi beslenmek sınav sırasında ihtiyacınız olan enerjiyi sağlar ve sorulara konsantre olmanıza yardımcı olur. Bu nedenle bir sınava girmeden önce iyi beslenmiş olduğunuzdan emin olun.


[ad name="Google Adsense"]4. Egzersiz yapın.
  Sınava girmeden önce egzersiz yapın. Kısa bir egzersiz vücuttaki kan dolaşımını hızlandırır ve zihni açar. Sınavdan önce 5-10 dakika egzersiz yapmak, büyük oranda yardımcı olur.


[ad name="Google Adsense"]5. Sınav stresinden kurtulun.
 Sınav stresi yaşamıyorsanız bu maddeyi pas geçin fakat yaşıyorsanız bundan kurtulmanız gerek. Sınav stresi milyonlarca öğrencinin kabusudur. Konsantrasyonunuzu bozar, bazı sağlık sorunlarına neden olur. Fakat bundan kurtulmanın yolları var.

- Başaracağınıza inanın. Ben başaramam diye düşünmeyin.

- Beklentilerinizi yüksek tutun fakat asla kendinizden yapamayacağınız bir şey beklemeyin.

- Sizden yapamayacağınız şeyler bekleyen insanlar olabilir. Örneğin aileniz. Onlara limitlerinizi söyleyin ve beklentilerini düşürmelerini isteyin

- Sınavdan önce derin derin nefes alın. Elinizdeyse havadar bir yere, örneğin bir cam kenarına geçin.

- Sınav sırasında ilk önce kolay, yapabileceğiniz sorulardan başlayın. Bu, motivasyonunuzun artmasına yardım eder.


[ad name="Google Adsense"]6. BONUS!!
Sınavdan sonra kendinizi ödüllendirin. Bir sınav daha atlattınız. Artık önünüzdeki diğer sınavlara hazır olmaya bakın.

[ad name="Google Adsense"]Kaynak: ofpof.com

Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.