Zekanın Sihirli Dünyasına Örnek Olan 5 Zeki İnsan

zeka

Bizler zihinlerimizin yapabileceklerini görseydik kendimizi tanımadığımızı fark edebilirdik. Dünya da var olan nesneleri gören gözleriniz değil, beyniniz' dir.  Var olan sesleri duyan kulaklarınız değil beyniniz' dir. Dokunduğunuz şeylerin ne olduğunu söyleyen dokunuz değil zihniniz' dir. Demem o ki, gözlerde, kulaklarda, burunda, dilde, dokunuzda beynin sadece araçlarıdır. Beyin, mekanında oturur ve oradan tüm organları kontrol ederek, kendi işini yaptırır.

[ad name="Google Adsense"]

beyin-kuvvetlendirme

 

Peki bu patronun gücü ne kadar?

Aslında bu patronun gücüne örneklerle aktığımızda inanılmaz örnekler görebiliriz.İşte Örnekleri;

1- Dominic O' BRİEN

_45458139_obrien226ok

15 dk'da 1000 tane insanın Adını, Soyadını, mesleğini sırasıyla akılda tutabilen ve bunu yarım saat sonra hatasız şekilde sırasıyla sayabilen "Dominic O'Brien'in" yeteneğine bakabilirsiniz.

2-Kim PEEK

peekobit_1222-1

Gerizekalı olduğu söylenen ancak otistik olan "Kim Peek'in "11 Bin kitabı ezbere bilip, 11 bin kitaptan dilediğiniz kitabı seçip, dilediğiniz sayfayı açarak ne yazdığını sorabilirsiniz ve hatasız bir şekilde kitabın okunduğuna şahit olabilirsiniz. Kim Peek'in bu zekasına hayran kalabilirsiniz.

3- Jonathan HANCOCK

maxresdefault

BBC Radio Oxford radyosunda spikerlik yapan ve aynı zamanda İlköğretim öğretmenliği yapan, 10 kitap yazarı, Dünya hafıza şampiyonu olan, gördüğü tüm kişilerin yüzünü ve ismini asla unutmayan ( Yanından geçsen dahi, ikinci geçişinde senin yüzünü hemen tanıyor) Bellek şampiyonu "Jonathan Hancock.''

4- Ben Pridmore

214006472595943ae643d04090a41c2a96fa971b

Elinizde bulunan bir deste iskambil kağıdını sırasını şaşırmadan ne kadar sürede ezberleyebilirsiniz? Tabi ezberlemekle kalmayacak bunu daha sonra sırasıyla söyleyeceksiniz. "Andi Bell" bu işlemi sadece 31 saniyede yapmaktadır. Üstelik hiç şaşırmadan. "Andi Bell'in" iskambil kağıtlarını 31 saniyede ezberlemesi sıradan bir hal alırken, bu sefer biri çıkıp bir deste iskambil kağıdını sırasıyla ezberlemesi sadece 26 saniyede ezberlemiştir. Bu kişi "Ben Pridmore " dir. Sadece 26 saniye inanabiliyor musunuz?

5-Clemens Mayer

800px-Clemens_Meyer_2010

Bir güvenlik görevlisi, fork lift sürücüsü ve inşaat işçisi olan daha sonra çalışmaları sayesinde Edebiyat Leipzig Enstitüsünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlayan, aynı zamanda bir yazar olan, ocsar ödülü alan filmlerin senaryalisti olan, kısa film yarışmasında dünyanın en iyi kısa filmi seçilen fillmin sanaristi ve yönetmeni olan "Clemens Mayer 'in" 30 dk içinde 1000 binary sayısını( 0001111100001111011110111011110111111) hatasız olarak ezberleyip söyleyebilmiştir.

"Ben Pridmore,"" Wang Feng,"" Johannes Mallow" gibi hafızası mükemmel insanlardan binlerce kişi sayabilirim. Bu insanlara bakacak olursak belki zihnimizin yapacaklarının sadece ufak bir kısmını somut olarak görmüş olabiliriz.Bu insanlar dahi değil. Bizler gibi kimi işçi, kimi yönetici, kimi yönetmen, kimi öğretmen... Yani bizim yaptığımız işleri yapan sıradan insanlar. Hafızalarını geliştirmek için çalışan insanlardan. Bizler işten eve, ya da okuldan eve yorgun argın giderken, televizyonun başına kendimizi atarken bu insanlar zihinlerini geliştirmek için çalışmalar yapmaktadır. Unutulmaması gereken en önemli şey; kişinin zeki olduğu değil, yetenekli olduğu değil, Kişinin çalışması, sürekliliği ve yinede çalışmaya cesaretinin olmasıdır. .

İşte çalışma cesaretini gösteren bu insanlar, bu yüzden zekidirler...

[ad name="HTML"]

KAYNAK

Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.