Öğrenci Kariyeri Banner

Yurt Dışında Staj için Ziyaret Etmeniz Gereken 7 Web Sitesi

Yurt Dışında Staj için Ziyaret Etmeniz Gereken 7 Web Sitesi

Öğrenciler için yurt dışı staj bulabilecekleri siteleri derledik. Çok çeşitli alanlarda staj ve iş imkanları sunan faydalı sitelerden biri de size göre olabilir.

Internqueen.com

Yurt dışında staj yapmak isteyen bu programlardan yararlanmak isteyecek öğrencilerin başvuracağı dünyanın en iyi sitelerinden biridir. Amerika’da oldukça faal olan bu site Los Angeles, New York gibi şehirlerde tasarım, işletme finans alanlarında öğrencilerin staj yapmaları için imkan yaratır. Bu sitede, stajlar hakkında bilgi veren blog yazıları, online staj fırsatları, uzman tarafından hazırlanan öz geçmiş hazırlama ile ilgili alanlar mevcuttur.

Looksharp.com

Amerika Birleşik Devletleri’ne ait çoğu ilan bu sitede yayınlanmaktadır. İlan sayısı 50.000’leri geçen Looksharp sitesinde hazırlanmış öz geçmiş taslakları, motivasyon mektubu ve şehir bazı alınarak başvuru ilanları arama kolaylığı bulunmaktadır.

Coolworks.com

Bu sitede genellikle Kanada ve Amerika’da bulunmakta olan ilanlar yer alır. Yurtdışında staj yapmak isteyen insanların yaz sezonunda değerlendirebileceği önemli bir fırsat sunan bu siteye ziyarette bulunabilirsiniz.

Hercampus.com

Üniversitede öğrenci olan kadınlara yönelik blog yazılarının ve daha çok staj ilanının ağırlıkta olduğu bu site kadınlara yönelik bir sitedir. Staj arama ve başvuru sitesidir.

Goabroad.com

Yurt dışında staj ve işe girmeyle ilgili planlarınız varsa bu site başvurabileceğiniz harika bir kaynak olacak. Düşünüyorsanız yurt dışında eğitim bölümleri için de faydalanabileceğiniz bu site aradığınız kaynak olacaktır.

Aftercollege.com

Hayallerinizi süsleyen yurt dışında eğitim ve staj programları için oldukça ilanı bulunan site tam aradığınız site olabilir. Bilişim bilgi teknolojileri ve yazılım programlarıyla yoğunlukta olan sitede yüz binlerce ilan bulunmaktadır.

Internships.com

Kendi özelliklerinize uygun staj programlarından yararlanmak istiyorsanız bu siteye başvurabilirsiniz. Bünyesinde 124.000 staj ilanını güncel olarak paylaşmaktadır.

KAYNAK


Sude Genç

KTO Karatay Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği 2. sınıf öğrencisi. İnstagram: sugenc20

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.