Öğrenci Kariyeri Banner

YouTube Yeni Özelliğini Duyurdu!

YouTube Yeni Özelliğini Duyurdu!

Dünyanın en popüler platfromlarından biri olan YouTube, dünyanın yüzde 80'inin İngilizce konuşamadığına odaklanarak farklı dillerde seslendirme seçeneklerini test etmeye başladığını duyurdu.

Video izleme platformu YouTube, kullanıcıların bir video ekledikleri zaman daha fazla dilde seslendirme eklemesine olanak sağlayacağını belirtti. Birden fazla dilde seslendirme eklenmesini sağlayacak bu özellik bir süredir test ediliyordu.

12 Farklı Dilde İzlenebilecek!

Farklı dillerde konuşan insanlara ulaşan içerik sayısını artırmak isteyen Google, YouTube özelinde ayrı video yüklemeye gerek kalmadan aynı video ayarları içinde diğer dillerdeki seslendirme seçeneklerine ulaşmayı sağlayacak.Şu anda Hindistan’daki kullanıcılar özelinde test edilen ve açılan özellik, ilerleyen dönemde daha fazla kişinin kullanımına sunulacak.

Dünyanın en popüler YouTube kanalı olarak bilinen MrBeast’in bazı videoları Türkçe dublajlı olarak izlenebiliyor. Sadece Türkçe olarak değil toplamda 12 farklı dilde dublajlı olarak bu video izleme olanağı sunuyor.

Bu özelliği oturtmak isteyen Google, Aloud adı verdiği yapay zeka sistemi sayesinde orijinal dilde dublaj sürecini herkesin kullanabilmesini amaçlıyor. Geçen günlerde test edilmesi üzere bazı içerik üreticilere açılan özellik, videolara otomatik olarak seçilen dillerde dublaj ekleme seçeneği sunuyor.

Kaynak


Merve Akbağ

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Merve Akbağ..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.