Öğrenci Kariyeri Banner

Yaz Yaklaşırken Planlamaya Başlayabileceğiniz 4 Şey!

Yaz Yaklaşırken Planlamaya Başlayabileceğiniz 4 Şey!
Yaz tatiline sayılı gün kalmışken bu yaz neler yapmak istediğinizi belirlemenin tam vakti! İşte yazın yapacaklarınızı planlamak için sizlere birkaç tavsiye:

1) Okuyacağınız Kitapların ve İzleyeceğiniz Filmlerin Listesini Çıkarın!

asıl

Yazın izleyeceğiniz filmlerin ve okuyacağınız kitapların bir listesini çıkarmak eğlenceli, bir o kadar da işe yarar!

Belki bitirmek istediğiniz bir kitap serisi ya da yeni başlamak istediğiniz bir film serisi. Bunların hepsi için yazın yeteri kadar zamanınız var!

2) Seyahat Rotası Çıkarın!

diary and calendar with passport and map, Travel planning

İster yurt dışı ister yurt içi! Gezmek istediğiniz yerler, nerede kaç gün duracağınız, nerelerde konaklayacağınız vb. şeyleri ekleyerek listenizi hazırlayabilirsiniz. Ayrıca illaki şehrinizin dışına da çıkmanız gerekmiyor, birçoğumuz henüz kendi şehrimizin güzelliklerinden bihaberiz ve yaz tatili kendi şehrimizi keşfetmek için de çok iyi bir fırsat.

3)İlgi Duyduğunuz ve Araştırmak İstediğiniz Konuların Listesini Çıkarın!

hangi-alanlarda-sanat-vardir

İlgi duyup merak ettiğiniz ama yoğunluktan bir türlü vakit ayıramadığınız konularda araştırmalar yapıp bilgilenmenin tam zamanı! İster bilimsel, ister sanatsal, isterseniz de bambaşka bir konu, tamamen sizin ilginize bağlı olarak seçeceğiniz bu konular hakkında bilgilenmek hem keyifli olacaktır hem de faydalı.

4) Edinmek İstediğiniz Alışkanlıkların Listesi Çıkarın!

healthy-habits

3 ay yeni bir alışkanlık edinmek için yeterince iyi bir süre. Bu nedenle daha önce denediğiniz ama edinemediğiniz veya denemeye çekindiğiniz için içinizde kalan alışkanlıklar varsa bu alışkanlıkları edinmenin tam zamanı! Bir an önce listenizi hazırlayın. Fakat listenizi hazırlarken göz korkutacak uzunlukta bir liste hazırlamamaya özen gösterin.

Özgün içerik: Ayşe Atar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.