Öğrenci Kariyeri Banner

Yarasa Yiyen YouTuber'a Hapis Cezası Verildi!

Yarasa Yiyen YouTuber'a Hapis Cezası Verildi!

Tayland'da  tükenmekte olan bir yarasayı yediği videoyu paylaşan YouTuber hakkında tutuklama kararı verildi. 

Taylandlı bir YouTuber, nesli tükenmekte olan yarasa türlerinden birini yediği videosunu paylaştıktan sonra tutuklandı. YouTuber, videosunun viral olması ve tepki çekmesinin ardından videoyu kaldırmıştı ancak öncesinde inceleme başlatılmıştı.

5 Yıl Hapis ve 13 bin 800 Dolar Para Cezası Verildi!

Yarasalar özellikle Covid döneminin başlangıcından beri pek çok konuda viral oluyor. Covid'in yarasalardan geldiği iddiası sonrası pek çok yarasa türü öldürülmüştü. Bugünse bir YouTuber'ın nesli tükenmekte olan bir yarasa türünü yediği videoyu paylaşmasının ardından hakkında tutuklama kararı verildi.

Phonchanok Srisunaklua adındaki bu YouTuber, daha çok yemek ağırlıklı videolar paylaştığı kanalında nesli tükenmekte olan yarasayı yediği video paylaştı. Normal şartlarda bile yarasaların yenmesinin sağlık açısından birçok zararı olduğu bilinirken, nesli tükenmekte olan bir yarasa türünün yenmesi tepkilere neden oldu.

Önce videoya artan tepkiler olayın sosyal medyada viral hâline gelmesine neden oldu, daha sonra ise yetkili birimler videoyu paylaşan YouTuber hakkında soruşturma kararı aldı. Soruşturma kapsamında yargılanan YouTuber'a 5 yıl hapis ve 13 bin 800 dolar para cezasına çarptırıldı.

Tayland Milli Parklar Departmanı sözcüsü Pattaraphon Manee-on da yaşanan olayın şok edici olduğunu söyledi ve bu tür davranışlara son verilmesi gerektiğini dile getirdi.

 

Kaynak


Tuğba Duman

Öğrenci Kariyeri'nde Şef Editör

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.