Öğrenci Kariyeri Banner

Vali Adına Sahte Hesap Açıp Okulları Tatil Ettiler!

Vali Adına Sahte Hesap Açıp Okulları Tatil Ettiler!

Twitter'ın ücretli mavi tık özelliği, Şanlıurfa'da büyük bir krize neden oldu. Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan adına hesap açan bir kişi mavi tık alarak okulların tatil olduğu yönünde Tweet attı. 

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ın adına sahte Twitter hesabı açan bir kişi, kentte okulların tatil edildiği yönünde bir paylaşım yaptı. Durumu fark eden Vali ve Şanlıurfa Valiliği bu paylaşımı yalanlayan bir açıklama yayınladı.

Sahte Vali Okulları Tatil Etti!

Vali Ayhan'ın isim ve fotoğrafı kullanılarak açılan Twitter hesabından “İlimizdeki yoğun sağanak yağış bu hafta gece ve yarın da devam edeceğinden ilimizdeki tüm okul kademelerinde eğitim öğretime 27.03.2023 tarihinde 1 gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında hamile ve engelli olan kamu görevlilerimiz de yarın idari izinli sayılacaktır” şeklinde Tweet atıldı.

Bu paylaşımın ardından Vali Ayhan, kendi sosyal medya hesabı üzerinden söz konusu paylaşımı alıntılayarak; “Yapılan sahte duyurulara değerli hemşerilerimizin itibar etmemelerini rica ediyorum. İlimizde tüm okullarda yarın eğitim-öğretim faaliyetleri devam edecektir. Bu şekilde sahte bayanlarda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır” açıklamasında bulundu.

 

Kaynak

 


Tuğba Duman

Öğrenci Kariyeri'nde Şef Editör

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.