Üniversiteler Berkin İçin Ayakta

Dün yaşamını yitiren Berkin Elvan için üniversiteler ayakta.

 İstanbul Teknik Üniversitesi( İTÜ) öğrencileri, Berkin Elvan için üniversitenin yemekhanesinde 'ses çıkarma' eylemi gerçekleştirdi. İTÜ yemekhanesinde bir araya gelen üniversite öğrencileri öğle yemeğinden önce Berkin Elvan için eylem yaptı.

Ders yoğunluğundan bazı öğrencileri arkadaşlarının Berkin Elvan'ın bugünkü cenazesine katılamayacakları söyleyen grup sözcüsü bunun için yemekhanede 1 dakikalık 'ses çıkarma' eylemi yapmak istediklerini söyledi. Bunun üzerine yemekhanede bulunan öğrenciler ellerindeki bardak, çatal ve kaşıkları yemekhanedeki masalara 1 dakika vurarak eylemlerini gerçekleştirdi.

Yeditepe Üniversitesi öğrencisi bir grup, Berkin Elvan için metrobüs durağında eylem yaptı.

Cenazeye katılmak için metrobüsle Okmeydanı-Perpa durağına gelen öğrenciler burada "Ceylanlardan Berkine katiller heryerde", "Berkin Elvan ölümsüzdür" pankartı açtı ve sloganlar attı.

Bir süre metrobüs durağında eyleme devam eden öğrenciler ardından cenazeye katılmak için cemevine doğru yürüyüşe geçti. Öğrenciler yürürken bazı vatandaşlarda araçlarından korna çalarak eyleme destek verdi

İTÜ Gümüşsuyu'nda mumlar yakıldı...Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Berkin icin oturma eylemi yaptiDoğu Akdeniz Üniversitesi Berkin icin yürüdüAnadolu Üniversitesi'nde boykotAklım Berki'ndeBoğaziçi Güney Kampüs'te Berkin için yürüdüBir sanatçının Berkin Elvan performansıÜniversite Öğrencisi Olarak Sen de Düşüncelerini Saygı Çerçevesinde Yorum Olarak Haberin Altına Bırakabilirsin.


Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.