Üniversite Öğrencisi Pokemon Ararken 4 Kilo Verdi

Üniversite Öğrencisi Pokemon Ararken 4 Kilo Verdi
Dünya'da hızla yaygınlaşarak dikkat çeken Pokemon GO oyunu Türkiye'de de oyuncularını sokağa döktü. Trakya Üniversitesi'nde okuyan Kazım Timişkan, "Pokemon avlamak için 4 günde 30 km yol katederek 4 kilo verdim" diye konuştu.

Edirne'de ellerinde akıllı telefonlarıyla pokemon arayan kişilerin sayısı her geçen gün artıyor.

Trakya Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği eğitimi gören Kazım Timişkan, "Pokemon GO harika bir oyun. Dünyada büyük yankı uyandırdı. Mücadele ve azmin ön plana çıktığı yaş sınırı olmayan bir oyun olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.

Edirne'de çarşı, cami, köprü ve heykel yanlarının pokemon oyuncularının uğrak yeri olduğunu dile getiren Timişkan, insanların şehri usanmadan gezdiklerini ve pokemon avladıklarını söyledi.

Mücadelenin üst seviyede olduğu oyunda kırmızı, mavi ve sarı olmak üzere belirli merkezleri kontrol etmeye çalışan 3 takım olduğunu belirten Timişkan " Merkezleri koruyan bu takımların oyuncuları belli duraklara da uğrayarak pokemonları için gerekli eşyaları toparlıyorlar. Oyun pokemon avcılarını şehrin farklı noktalarına ihtiyaçlar için yönlendiriyor." dedi.

Elinde telefon olan herkesle konuşuyoruz


Oyunun bazen bir Pokemon için kilometrelerce yürütebildiğini ve insanları spora yönelttiğini dile getiren Timişkan, eskiden insanların odalarına kapanıp oyun oynadıklarını ancak bu oyunla insanların daha aktif olduğunu anlattı.

Oyunun, sosyal anlamda büyük yararı olduğunu aktaran Timişkan, "Pokemon avlamak için 4 günde 30 km yol katederek 4 kilo verdim. Türkiye'nin her yerinde pokemon var. Deniz ya da nehirde su pokemonları, toprakta toprak pokemonları gibi. Elinde telefon olan herkesle konuşuyoruz. Yeni arkadaşlar edindik. Beraber tanışıp gezdiklerimiz oluyor. Bu oyun insanları sosyalleştiriyor. Oturarak oynanamıyor. Gezmeyle birlikte insanlarla etkileşim halinde oluyoruz." şeklinde konuştu.

Her yaştan insanların pokemon avladığını söyleyen Timişkan, şu an beta seviyesinde oynanan oyunun Türkiye'de çıktığında daha da büyümesini beklediğini aktardı.

Kaynak

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.