Üniversite 3 Sömestr Dönemi Erken Mezuniyet Geliyor

sömestır

[ad name="HTML"]
Hükümetin ekonomide yapısal reform paketinden eğitim sisteminde radikal değişikler çıktı. Üniversiteler 3 sömestr dönemi başlıyor.

Uzaktan eğitim sistemi... Üniversite 3 sömestr uygulması başlıyor... Ortaokulda yeteneklere göre rehberlik hizmeti geliyor...

 

mimar-p

Hükümetin 10. Kalkınma Planı'nda Belirlenen Öncelikli Dönüşüm Programları'na ilişkin tanıtım toplantısı bugün Ankara Palas'ta yapıldı. BaşbakanAhmet Davutoğlu ve ekonomi kurmaylarının katıldığı basın toplantısında eğitim sisteminde radikal değişikler yapılacağının sinyalleri geldi.

Başbakan Davutoğlu'nun Eğitimde Reform Paketi'nin detayları şöyle:

"Uzaktan eğitim sistemi kuracağız ve buna işlerlik kazandıracağız. Uygulamalı eğitimleri yaygınlaştırarak okul ve iş dünyası arasındaki ilişkileri güçlendireceğiz. Meslek liselerini yeni bir reformla iş gücüne katkı sağlama konusunda geliştireceğiz. Fabrikaların sektörlerine yönelik özel mesleki ve teknik eğitim okulu açabilmeleri için düzenleme yapacağız.

ÜNİVERSİTELERDE 3 SÖMESTR DÖNEMİ BAŞLIYOR 

Sekiz ay takriben eğitim görüp dört ay eğitimin dışında, tatili ortadan kaldırmayı düşünmüyoruz ama uygulamayı da hayata hazırlık, tatil için de sosyal zenginlik olarak değerlendirilecek bir program düşünüyoruz. Üniversitelerde 3 sömestr uygulamasını yayıngınlaştıracağız. Ortaokul ve liselerde bireysel yetenekleri öne çıkartacak rehberlik sistemini geliştireceğiz. Eğitim müfredatını sanat ve sportif faaliyetleri öne çıkartacak şekilde geliştireceğiz. Sanat ve sportif faaliyetin eğitimin bir parçası olarak kabul edilmesi gerekiyor. Eğitim müfredatını her gence en az bir sanat veya spor dalında performans becerisi kazandıracak şekilde güncelleyeceğiz.

TERSİNE BEYİN GÖÇÜ

Yurtdışında iyi eğitim görmüş insanlarımız Türkiye'de daha iyi şartlarda çalışmak istiyor. Amacımız beyin göçünü engellemek ve Türkiye'yi cazip kılmak.

[ad name="Google Adsense"]

Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.