Öğrenci Kariyeri Banner

Ücretsiz Yarışma SanalBorsam’ın Kayıtları Açıldı!

Ücretsiz Yarışma SanalBorsam’ın Kayıtları Açıldı!

Eğitimleri ve üç yarışma ligiyle öğrencilere bambaşka bir sanal borsa deneyimi yaşatmayı amaçlayan ücretsiz yarışma SanalBorsam’ın kayıtları açıldı!

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Yatırım Kulübü tarafından bu yıl 9. kez düzenlenecek olan SanalBorsam, öğrencilere finansal okuryazarlık konusunda bilgi verici eğitimler sunarken deneyim kazanmalarını amaçlayan, aynı zamanda ücretsiz olan bir yarışmadır. Yarışmada belirli dereceye giren katılımcılılar staj, burs, elektronik cihazlar gibi birbirinden kaliteli ödülün sahibi olurlar.

 

Peki SanalBorsam nasıl gerçekleşiyor? Lise, üniversite ve yüksek lisans öğrencilerinden oluşan katılımcılar uygulamadaki akademi kısmı ile borsa hakkında bilgiler edinir ve Antreman Ligi’nde yarışma başlamadan öğrendikleri bilgileri deneme fırsatı yakalar. Antrenman ligi 3 hafta sürer. Ana yarışma gününün gelmesiyle sıralamalar sıfırlanır ve SanalBorsam tam olarak burada başlar. Lig öncesi ve sırasında katılımcılara borsa hakkında çeşitli eğitimler verilir ve bu eğitimler sayesinde daha iyi bir yarışma deneyimi yaşanması amaçlanır. Yarışma liglerine aşağıdaki linkleri kullanarak katılabilirsiniz.

 

SanalBorsam'la bu yıl sen de risk almadan büyük oyna!

 

Antrenman Ligi (6-27 Aralık 2021)

Menkul Kıymetler Ligi (3-31 Ocak 2022)

Instagram Hesabımız

Etkinlik Web Sitemiz


Zeynep  Erim

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Zeynep Erim..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.