Twitter'da 140 Karakter Sınırı Kalkıyor


5629d8d5ac1fe3220c6438a2


Twitter’ın, paylaşılan mesajlar için belirlenen 140 karakter sınırını artırarak 10 bine çıkarmayı planladığı belirtildi.
Teknoloji haber sitesi Re/code’un haberine göre Twitter, üzerinde çalıştığı yeni bir özellikle kullanıcıların karakter sayısı 10 bine varan mesajları paylaşmasının önünü açmayı planlıyor.

[ad name="Google Adsense"]

Yeni özelliğin bu yılın ilk çeyreğinde uygulamaya geçebileceği de belirtiliyor. 2015′in son aylarında Twitter, doğrudan mesaj özelliğindeki karakter sınırını da 140′tan 10 bine çıkarmıştı. Re/code’un ismini açıklamayan yetkililerden edindiği bilgilere göre, yeni özellik için “140′ın ötesi” ifadesi kullanılıyor.Haberde, yeni özelliğin test aşamasında olduğu belirtiliyor. Re/code haberinde 10 bin karakter özelliği şöyle anlatılıyor:

“Mesajlar şu anda nasıl görüntüleniyorsa aynen o şekilde görüntüleniyor; Yani sadece 140 karakterle. Ancak kullanıcı bir tıkla içeriğin devamını okuyabilecek. Twitter mesajlarının üzerine tıklanınca uzun metin belirecek. Uygulamanın amacı, Twitter’ın görsel bütünlüğünü bozmadan kullanıcılara daha derinlikli paylaşımlar yapma imkanı sunmak.

Kaynak


Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.