Öğrenci Kariyeri Banner

Tüm Zamanların En Çok Paylaşılan 10 Tweeti

Tüm Zamanların En Çok Paylaşılan 10 Tweeti


İnternet veri portalı Statista, 2018 yılı sonuna kadar sosyal paylaşım sitesi Twitter'da en çok paylaşılan gönderileri sıraladı.

Buna göre ZozoaTown giyim markasının sahibi Japon milyarder işadamı Yusaku Maezawa 5 Ocak 2019'da attığı tweet ile yeni yıl satışlarının 10 milyar Yen'lik ciroya ulaştığını ve bunu kutlamak için tweetini paylaşan 100 kişiden her birine 100 milyon Yen, yani yaklaşık olarak 50 bin Türk Lirası  vereceğini duyurması ile Maezawa'nın mesajı 5,6 milyon paylaşımla Twitter tarihinin en çok paylaşılan tweeti oldu.

 1.
Bedava Tavuk !


Carter Wilkerson'ın bir fast food zincirinden bedava tavuk nuggetı talep ettiği tweet, 3.58 milyondan fazla paylaşımla ikinci oldu.

ikincisi


Wilkerson, Wendy's fast food zincirine "bedava nugget için kaç retweet istiyorsunuz" diye sordu. Wendy's firmasının yanıtı 18 milyon oldu. Paylaşımı 18 milyonu bulamasa da bugüne kadar 3 buçuk milyondan fazla kişi tarafından tekrar paylaşıldı.

3.


3,58 milyonluk paylaşımın ardından gelen ise Ellen Degeneres oldu. 2014 yılında Ellen'ın Oscar'ları sunduğu sırada ünlülerle yaptığı öz çekimi 3,33 milyon kişi tarafından paylaşıldı.

Ellen, öz çekimi yapan ünlü oyuncu Bradley Cooper'ı kast ederek "Eğer Bradley'in kolu daha uzun olsaydı bugüne kadar çekilmiş en iyi fotoğraf" diyerek Brad Pitt'ten Julia Roberts'a kadar bir çok ünlünün bir arada bulunduğu fotoğrafı takipçileriyle paylaştı.

Twitter'dan İlanı Aşk


İngiliz şarkıcı Louis Tomlinson grup arkadaşı Harry Styles'e "Her zaman kalbimdesin." diyerek 2 Ekim 2011 yılında twitter üzerinden aşkını ilan etti. Bu paylaşımı 2,6 milyon kişi tarafından paylaşıldı4.

Limonata ?
Dünyanın en popüler youtuberlarından birisi olan İspanyol Elrubius, 2016 yılının ağustos ayında Twitter'da sadece "Limonata" yazdı. Bu mesaj bu güne kadar 1.7 milyon kişi tarafından paylaşıldı.

limonada


 


Barack Obama: Hiç kimse bir başkasından nefret etmek için doğmamıştır


Amerika Birleşik Devletleri eski Başkanı Barack Obama'nın "nefret söylemi" karşıtı tweeti tüm zamanların en çok paylaşılanları sıralamasında dördüncü oldu.

Obama çocuklara gülümsediği bir fotoğrafla birlikte paylaştığı mesajında "Hiç kimse bir başkasından ten rengi ya da geçmişi ya da dini sebebiyle nefret etmek için doğmamıştır." dedi.

obama


2017 yılında paylaşılan bu tweet 1,73 milyon kişi tarafından retweet edildi.

İkinci 'limonata' da listede


Youtube'da 32 milyondan fazla kişinin takipçisi olduğu Elrubius, ilk 'limonata' tweetinden iki yıl sonra, geçtiğimiz yılın eylül ayında "Limonata 2" mesajını paylaştı. 1 milyon 473 bin kişi tarafından paylaşıldı.

limonada2


 

Yardım kampanyası


Amerika'nın Pensilvanya Devlet Üniversitesi Houston'da yaşanan sel felaketi mağdurlarına yardım için 2017 yılında Twitter üzerinden yardım kampanyası başlattı.

 

anktgdflsş,


Her retweet için 0.15 dolar bağışlanacağı söylenen paylaşım bugüne kadar 1 milyon 113 binden fazla kişi tarafından paylaşıldı.

 

Köpeği sahiplenmek için 1 milyon paylaşım


Sadece 7 bin takipçisi olan Ryan Sesselman Haziran 2018'de yavru bir köpeği sahiplenmek istedi ve bunun için köpeğin resimleri ile birlikte eşine mesaj atarak "Onu eve getirebilmek için kaç paylaşım almam gerekiyor? 10 bin yeter mi?" diye sordu. Eşi ise "Hayır! En az 1 milyon paylaşım." deyince Ryan sosyal medyada eşi ile yazışmasını paylaştı ve "Buna değer" yazdı. Tweet 1,1 milyon paylaşıma ulaştı ve Ryan köpeğine kavuştu.

 

köpekNBA Finaline ilişkin iddia az kalsın iflas ettirecekti !


Amerikan futbolu yıldızlarından Damarius Randall 2018 NBA finaline ilişkin olarak "Eğer Cleveland Cavaliers takımı şampiyon olursa bu mesajı paylaşan herkese forma hediye edeceğim" dedi ve mesaj 1 milyon 80 bin kez paylaşıldı.

nba


 

Şarkıcı Ariana Grande'nin canlı bomba saldırısı sonrası attığı tweet..


60 milyon takipçili şarkıcı Ariana Grande'nin 22 Mayıs'ta İngiltere'de Manchester Arena konserinin ardından bir intihar bombacısının eylemi nedeniyle 23 kişi hayatını kaybetti ve 500'den fazla insan yaralandı.

 

ariane


Grande konser sonrası "Tüm kalbimle çok üzgünüm, ne söyleyeceğimi bilemiyorum" yazdı ve bu tweet 1 milyon 70 bin kez paylaşıldı. Konser turunu 7Haziran'a kadar askıya alan şarkıcı daha sonra hayatını kaybedenler ve yaralananların yararına bir konser yaparak 23 milyon dolarlık geliri onlara ve ailelerine bağışladı.

 

Kaynak

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.