THY 5 Bin 500 Kişi Alacak

thy_airlines

GEÇTİĞİMİZ hafta Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, çalışma dünyasını yakından ilgilendirecek bir gelişmeyi açıkladı.

Şirket 2023 yılında daha önce 450 olarak belirlediği uçak sayısını 500’e, gelir hedeflerini ise 24 milyar dolardan 30 milyar dolara çıkardı. Bu hedef doğrultusunda şirketin personel ihtiyacı da her geçen gün artıyor. İlker Aycı hafta içi yaptığı açıklamada, “Bu yıl personel sayımızı yüzde 19 artıracağız. Türk Hava Yolları bünyesine kabin memuru, pilot ve diğer görevliler olmak üzere 4 bin yeni eleman alacağız. Yan kuruluşlar ve teknik personel için de 1.500 kişilik kadro açılacak” dedi.


[ad name="Google Adsense"]

İlker Aycı mevcut çalışanların maaş durumunu ise şu sözlerle özetledi: “Biz herkese hak ettiği ücreti vermeye çalışıyoruz. Türkiye’de sektörde en iyi ücret veren şirketiz. Dünyada da en iyi ücret verenler ligindeyiz. İştiraklerle birlikte 50 bine yakın çalışanımız var. Onların en iyi şartlarda çalışmasını arzu ediyoruz. Yönetim kurulunda aldığımız bir kararla performansa dayalı bir ücret sistemi de getireceğiz. THY Teknik’te toplu iş sözleşmesi yaptık. Enflasyonun üzerinde zamlar oldu. THY içinde toplu sözleşme sürecini Mart’a kadar tamamlayacağız. En iyi şartlarda çalışanımızı memnun edecek bir sonuç alacağımıza inanıyorum.” Bakalım THY’nin toplu sözleşme süreci gerçekten herkesi memnun edecek şekilde sonuçlanacak mı?
 

Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.