Öğrenci Kariyeri Banner

Starbucks'tan Yeni Platform

Starbucks'tan Yeni Platform

NFT’lerin gittikçe popüler olduğu dönemde, Starbucks kullanıcıların kahvelerini içerken görev yaparak NFT kazanabileceği bir platform çıkaracağını duyurdu. “Starbucks Odyssey” adını taşıyacak olan proje, kullanıcılara yeni mekan ve deneyim sunmayı hedefliyor. 

Starbucks halihazırda kullanılan ve kullanıcıların QR kod ile ödeme yapıp yıldız biriktirmesini, bu sayede ücretsiz kahve alabilmelerini sağlayan Starbucks Rewards programını NFT platformuyla birleştirecek. 

İnteraktif Oyunlar Yer Alacak 

Kullanıcılar mevcut hesaplarıyla platforma giriş yaparak Starbucks’ın “journeys (macera)” adını verdiği çeşitli aktivitelere katılarak interaktif oyunlar oynayabilecekler. Maceralar tamamlandıkça NFT formatında ödüller kazanılacak ve kazanılan NFT’ler “journey stamps (macera pulları)” adını taşıyacak. 

Kazanılan pullar Starbucks Reserve Roastreries ve Starbucks Hacienda Alsacia kahve çiftliği gibi yerlere davet ve ziyaret gibi deneyimlere dönüştürülebilecek. Ayrıca platform üzerinden sınırlı sayıda üretilen NFT’ler kredi kartıyla satın alınabilecek. 

 

Kaynak
 


Sıla Tanrıverdi

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Sıla Tanrıverdi..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.