Öğrenci Kariyeri Banner

Netflix'e Abone Olmayanlar, Dizilerin Bir Bölümünü Ücretsiz İzleyin!

Netflix'e Abone Olmayanlar, Dizilerin Bir Bölümünü Ücretsiz İzleyin!
İşte tüm bunlardan dolayı dünya genelinde 100 milyondan fazla aboneye sahip olan Netflix, mevcut kullanıcı tabanını mümkün olduğunca genişletmek için hız kesmeden potansiyel abonelere yönelik hamleler yapmaya devam ediyor. Örneğin şirket, bu kapsamda, geçtiğimiz aylarda Hindistan ve Malezya gibi ülkelerde mobil abonelik planını test etmeye başlamış ve daha sonradan bu planını Türkiye’ye de kullanıma sunmuştu. Online yayın devinin yeni aboneler kazanmak için yaptığı son hamle ise abone olmayanlara dizilerinin ilk bölümlerini ücretsiz olarak sunmak oldu.

gggg

The Next Web’in paylaştığı habere göre, Netflix, abone olmayan kişilere “Bard of Blood” adlı yeni dizisinin ilk bölümünü ücretsiz olarak izleme imkanı sundu. Online yayın platformu, bu teklifin yalnızca sınırlı bir süre için olduğunu ifade etti ve şu şekilde bir açıklamada bulundu:

“Netflix’te insanları harika hikayelere yaklaştırmak için farklı yollar deniyoruz. Birçok kişinin casus Kabir Anand’ın heyecan verici hikayesini çok çekici bulacağına inanıyoruz ve dizinin ilk bölümünü sınırlı bir süre için herkesin erişimine sunmaktan dolayı heyecan duyuyoruz. Gelecekte, bunu diğer filmler ve diziler için yapıp yapmayacağımızı düşüneceğiz.”

,4xDI11wABkejS1eA3SqYAg

Bununla beraber bu ayın başlarında da Netflix, Meksika ve Kolombiya’da, “Elite” adlı dizisinin bir bölümünü ücretsiz olarak yayımlamıştı. Tabii ki bu, online yayın devinin abone sayısını arttırmak amacıyla yaptığı çok sayıdaki testten sadece biri. Şirket, olumlu bir geri dönüş sağlaması durumunda, bu uygulamayı yavaş yavaş diğer ülkelerde de kullanıma sokacaktır.

KAYNAKÖğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.