Öğrenci Kariyeri Banner

NASA, ODTÜ'de Space Apps Hackathon Etkinliği Düzenliyor!

NASA, ODTÜ'de Space Apps Hackathon Etkinliği Düzenliyor!
NASA’nın yüzü aşkın ülkede gerçekleştirdiği Space Apps Challenge etkinliği, 8 yıldır artan ilgi ve katılımcı sayısı ile hızla devam ediyor.

NASA, bu projeyle beraber yaratıcılığı yetenekle birleştiren beyinlere ulaşmak için küresel bir hackathon düzenliyor. Dünya çevre problemlerinin çözülmesi, uzayda ilerlemek ve insanlığın geliştirilmesi için yeni fikirler bulmak üzerine, uygulamalar ve platformlar oluşturuyor. Bununla birlikte NASA, etkinlik süresince kaynaklarını katılımcılara açıyor. Space Apps Challenge’ın Ankara ayağı ise bu yıl 19-20 Ekim tarihleri arasında ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu tarafından düzenlenecek.1

İlk kez 2012 yılında 25 şehirden 2000 kişinin katılımıyla düzenlenen bu etkinliğin sonucunda 100’den fazla çözüm üretildi ve takımların ortak çalışmasıyla üretilen bu çözümler NASA’nın projelerinde yer aldı. Yarışmanın kazananları ülke bazında ve küresel arenada ödüllendirilecek olup jürinin seçeceği finalistler yerel proje birincileriyle yarışacaklar.

3

Yarışmaya katılmak için uzman kod yazarı, astrofizikçi ya da mühendis olmak gibi şartlar aranmamakta olup, herkesin katılımına açık bir yarışma. Organizasyon hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için !! TIK !!

Ayrıca organizasyonun Instagram ve Twitter hesaplarını da takibe alabilirsiniz.

 

Kaynak

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.