Öğrenci Kariyeri Banner

Lösemili Çocuklar Haftası'nda Öğrenmeniz Gereken Her Şey

Lösemili Çocuklar Haftası'nda Öğrenmeniz Gereken Her Şey
Lösemili Çocuklar Haftası, lösemi hakkında bilgi sahibi olma ve lösemili çocuklarla dayanışma amacıyla her yıl 2-8 Kasım tarihleri arasında tüm dünyada kutlanmaktadır.

Lösemi, diğer adıyla kan kanseri, özellikle çocukları tehdit eden bir hastalıktır. Dünyada her yıl 18 bin çocuk lösemiye yakalanmaktadır. Türkiye’de ise bu oran, yılda ortalama 2 bindir. Lösemi genellikle kemik iliğinde oluşur ve akyuvarların aşırı çoğalmasıyla meydana gelir.

Lösemili Çocuklarla Dayanışma

Dünyada ve Türkiye’de, birçok kurum lösemi ile mücadele etmekte ve lösemili çocuklara destek olmaktadır. Bu sayede, binlerce çocuk, lösemiyi yenmekte ve hayatına hastalıksız bir şekilde devam etmektedir.

LÖSEV (Lösemili Çocuklar Vakfı)

Türkiye’de, lösemili çocuklarla dayanışma içerisinde olan LÖSEV (Lösemili Çocuklar Vakfı), çocukların tedavi olmasını sağlamakta ve tedavi sürecinde çocukların motivasyonunu artırmak amacıyla çalışmalar yapmaktadır. Ankara’da LÖSANTE Hastanesi’ni açan LÖSEV, lösemili çocuk ve yetişkinlerin ücretsiz olarak tedavi olmasını sağlamaktadır. Yardım kuruluşları ve yardımsever insanların bağışlarıyla lösemili çocukların tedavisine yardım eden LÖSEV, yılın her döneminde, her miktarda bağışı kabul etmektedir.

LÖSEV'de Gönüllü Olmak

LÖSEV, 1998 yılından bu yana tüm Türkiye genelinde binlerce lösemili çocuk ve ailesine maddi-manevi destekler iletmekte, çocukları yaşama bağlamaktadır. Bu denli önemli ve kutsal görevi, bir sivil toplum kuruluşu olarak, tamamen gönüllü kişiler ve hayırsever Türk halkının destekleri ile gerçekleştirmektedir. Bu anlamlı çabalar çocuklarımızın yüzünde birer gülümseme, tedavilerinde hızlı ilerlemeler olarak bizlere yansımaktadır.

Lösemili çocuklarımızın tedavi süreçleri tamamen steril ortamlar gerektirmektedir. Bu nedenle tedavi süreçlerinde onlarla bir arada bulunabilmemiz sağlıkları açısından uygun olamamaktadır. Ancak tedavileri devam ederken de onlara manevi anlamda sarılabilir tedavilerini sürdürebilmeleri için çocuklarımıza ve ailelerine destek olabilirsiniz.

losemili-cocuklar-haftasi-1000x600LÖSEV’e gönüllü üye olarak, lösemili ve kanser hastası çocuklara destekler vermek isteyecek herkese kapılarımız sonuna kadar açıktır. Bir LÖSEV gönüllüsü olarak küçük-büyük, kadın-erkek, çalışan-emekli herkesin, çocuklarımızı yaşama bağlamak için yapabileceği bir şeyler mutlaka var! LÖSEV’ gönüllü üye olmak çok kolaydır. Vakfımıza gelerek elden ya da resmi internet sitemizden bir “Gönüllü üye formu” doldurmanız gerekmektedir. İnternet üzerinden gönderilen formlarla ilgili onay mailleri 24 saat içinde gönüllüye ulaştırılmaktadır.

lösev-r-bay-resFormdaki bilgiler gönüllü üye kaydı olarak alınır ve sistemde saklanır. Bu kayıttaki iletişim bilgilerinden gönüllü üyelere, posta, sms ve e-posta yoluyla dokümanlar ve duyurular iletilir, bu nedenle formdaki iletişim bilgilerinin mutlaka güncel olması gerekmektedir. Yeni üyelerimiz 15 günde bir yapılan tanışma toplantılarımıza davet edilerek vakfımız ve çalışmaları hakkında detaylı bilgi sahibi olmaları sağlanır.

Onların 1 bizim ise 52 haftamız var! Lösemili çocukları hiçbir zaman unutmayalım ve elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışalım. Sevginin iyileştirici gücünün her zaman farkına varalım. Unutmayalım ki destek verebilmek; onların yanında olabilmek motive olabilmeleri adına daha çok faydalı olacaktır. Sadece belirli gün ve haftalarda değil her zaman hatırlamamız dileğiyle...

"YAŞAMAK O KADAR GÜZEL Kİ..."


Kaynak-1

Kaynak-2

 

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.