Kodla Dönüştürelim!

Kodla Dönüştürelim!

Kodluyoruz Kimdir?

Kodluyoruz, amacı; yazılım alanına ilgisi olan gençlere ihtiyaçları olan eğitim ve desteği sağlayarak bu alandaki yetenek açığını kapatmak olan bir sosyal girişim. Bu amaçlar doğrultusunda yazılım alanında kariyer hedefleyen gençleri bootcamp dediğimiz yoğun ve zorlayıcı eğitimleriyle ücretsiz bir şekilde buluşturuyoruz.

Kodla Dönüştürelim Projesi Nedir?

Kodluyoruz olarak, Microsoft desteğiyle 2021 yılında “Kodla Dönüştürelim” projesini başlattık. Projedeki amacımız yazılım sektöründe kariyer sahibi olmak isteyen gençlere işe yerleşim odaklı, topluluk ve mentor destekli, ücretsiz ve tamamen Türkçe bir eğitim sağlamak.

Projemizde içeriklerimiz için yazılım alanında işe yerleşim odaklı online içerikler üreten Patika.dev ile çalışıyoruz. Gençlere ihtiyaçları olan topluluk desteğini ise Kodluyoruz’un son 4 yıl içerisinde büyüttüğü, 12.000 kişiden fazla üyesi olan Kodluyoruz topluluğu ve yetiştirdiğimiz mentorler ile sağlıyoruz.

Kodla Dönüştürelim Projesi ile kullanıcıları neler bekliyor?

1.Yol Haritası

Nereden başlayacağımı bilmiyorum: Patika.dev’in yol haritaları içeren eğitimlerini takip ederek hangi alanda ilerleyeceğine dair kafa karışıklığına son verebilirsin!

2.Topluluk ve Mentor Desteği

Online eğitimlerde tek başıma ilerlemekte zorlanıyorum: Düzenlediğimiz birlikte çalışma seansları, live coding seansları, workshoplar ve soru sorabileceğin mentorler seni bekliyor. Böylece eğitimlerde ilerlerken asla yalnız hissetmeyeceksin!

3.Türkçe ve Ücretsiz İçerik

Kaliteli içerikler çok pahalı, ücretsiz içerikler ise beni memnun etmiyor: “Kodla Dönüştürelim” projemizde tüm içerikler tamamen Türkçe ve ücretsiz, ayrıca Türkiye’nin önde gelen yazılım eğitmenleri ile birlikte hazırlandı.

4.İşe Yerleştirme Desteği

Online yazılım eğitimleri işe yerleşmeme yardımcı olmuyor:  Tamamen işe yerleşme odaklı Patika.dev eğitimlerini tamamladığında Patika ve Kodluyoruz ağındaki şirketlerle CV’ni paylaşıyoruz ve işe yerleşmene destek oluyoruz! 

5.Topluluğa Dahil Olma

Yazılım bilgim var ancak yeni yazılımcılarla buluşmakta zorlanıyorum : Eğer ki yazılım bilgin varsa ve yeni junior yazılımcılarla bir araya gelmekte zorlanıyorsan “Kodla Dönüştürelim” projemize mentor olarak katılabilirsin! 

6.Mentor Olmak ve Topluluğa Katkı Sağlamak

Mentor olmak isterim ama önceden bunu hiç yapmadım: Sorun değil! Mentor başvurun kabul edilirse sana ihtiyacın olan eğitimleri sağlıyoruz.

Şimdi eğitimlere başlamanın tam zamanı. Başvuru için hemen tıkla.


Simay Kurtçu

Site İçerik Koordinatörü

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.