Öğrenci Kariyeri Banner

Kod Yazmak İsteyenlerin Pratik Yapabileceği Kaynaklar!

Kod Yazmak İsteyenlerin Pratik Yapabileceği Kaynaklar!

Kod yazmaya başlayacaklara tavsiyeler, yeni başlayanlar için yazılım programları, sıfırdan programlama öğrenmek, kod yazma sitesi gibi arayışlar içindekilere yardımcı olabilecek bir liste.

Ekşi Sözlük'te yer alan içeriği özet halinde sizlerle paylaşıyoruz.

cs50

Harvard Üniversitesi'nin bilgisayar bilimlerine giriş dersi. Udemy kurslarının aksine daha akademik ve pedagojik bir yaklaşımı var. Kod yazmayı değil, programlamanın ve algoritmaların mantığını öğretiyor.

The Odin Project

İnternetteki tüm verimli kaynakları sıralı bir müfredatın içine entegre ederek size sunuyor. Daha ilk bölümden command line kullanımı, git ve github bilgisi, bilgisayarınıza sanal linux kurulumu gibi şeyler istiyor.

FreeCodeCamp

Web yeteneklerinizi ilerletmek için iyi bir yer. FreeCodeCamp topluluğu çok güçlü bir oluşum. Burayı bitirip iş bulan insanların hikayelerini okumak için, Google'da FreeCodeCamp Success Stories'i ziyaret edebilirsiniz.

Java Programming ve Full Stack Open

Helsinki Üniversitesi'nin kursları. Biri java diğeri react ağırlıklı. Finlandiya eğitim sisteminin neden çok iyi olduğunu bu kurslarda açık şekilde görebiliyorsunuz. Ancak, fullstackopen için biraz tecrübeli olmanız gerekiyor.

hyperskill

JetBrains Academy olarak da geçiyor. Özellikle Java ve Python ile ilgileniyorsanız mutlaka göz atın. Proje bazlı öğretim şekli var ancak gerçekten çok zor. Soyut düşünmeye zorluyor insanı.

Angela Yu Web Dev

Çok iyi bir öğretmen. Daha soft, relax bir öğrenim süreci isteyen arkadaşlar buradan video izleyerek başlayabilir.


Tuğba Duman

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Tuğba Duman..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.