Öğrenci Kariyeri Banner

Koç Üniversitesi'ne Uluslararası Ödül

Koç Üniversitesi'ne Uluslararası Ödül
CASE (The Council for Advancement and Support of Education) Koç Üniversitesi’nin “Anadolu Bursiyerleri Programı”na kategorisinde ödül verdi.

Koç Üniversitesi‘nin 2011’de başlattığı Anadolu Bursiyerleri Programı, “Kaynak Yaratma Programları” kategorisinde uluslararası platformda ödüllendirildi.

Anadolu Bursiyerleri Programı,Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda başarılı olmalarına rağmen ekonomik imkansızlıklar sebebiyle hedeflerindeki eğitim kurumlarında öğrenim görme fırsatı bulamayan gençleri eğitim imkanlarıyla buluşturuyor.

Türkiye’de hem akademik hem de ihtiyaca dayalı burs sağlayan, bu kapsamda ilk çalışma olan Anadolu Bursiyerleri Programı, özel sektördeki çok sayıda firmanın yanı sıra yardımsever kişiler ve Koç Üniversitesi mezunları tarafından da destek veriliyor.

Koç Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre, eğitim geliştirme ve destekleme kuruluşu olarak uluslararası platformda saygın bir noktada bulunan CASE tarafından verilen 2019 Mükemmellik Ödülleri sahiplerine verildi. Ödüller kapsamında 20 ülkeden 611 kuruluşun 2 bin 856 uluslararası projesi, 100 farklı kategoride değerlendirildi.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda 2011’de 14 öğrenci ve 6 sponsor firmayla başlayan, bugün 500’ü aşkın öğrenciyi kapsayan ve 250’den fazla sponsor firma tarafından destek gören Anadolu Bursiyerleri Programı, “Kaynak Yaratma Programları” kategorisinde “Gümüş Ödül” kazandı.

Böylece Türkiye’den ödüle layık görülen tek kurum olan Koç Üniversitesi, Anadolu Bursiyerleri Programı ile kazandığı ödüllere bir yenisini daha eklemiş oldu.

Program, bu yıl Times Higher Education tarafından dünya çapında en iyi uygulamaların ödüllendirildiği yarışmada da finalist olmuştu. Geçen yıl da Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneğince Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne katkısından dolayı ödüle layık görülen programa, 2015’te yine CASE tarafından altın ödül verilmişti.

Programın ödül töreni Ağustos ayı sonunda İngiltere’nin Birmingham şehrinde gerçekleşecek.

Kaynak

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.