Kendi Doğrularınızla Yaşayın

kara

Merhabalar ben Zeynep. Öğrenci Kariyeri ailesine katılmanın vermiş olduğu mutlulukla satırlarıma giriş yapmak istiyorum. İstanbul Aydın Üniversitesi gıda teknolojisi bölümü 1. sınıf öğrencisiyim. Kariyerime ve yaşantıma yönelik en güvenli adımları Öğrenci Kariyeri ile atacağıma inanıyorum. İlk yazımda sizlere bu bölümü seçme nedenimden ve hikayesinden bahsetmek istiyorum.

[ad name="Google Adsense"]

Lisede de bu bölümü okumuş olmanın verdiği avantaj ve alışkanlıkla derslerde pek zorlanmadım. Fakat her bölüm gibi ne kadar alışmış olursan ol çalışmadan olmuyor bu işler. Liseye başlarken bu bölüm hakkında en ufak düşüncem ve bilgim yoktu. Hani biri der ya "şu bölüm de varmış bir bak istersen" benimki biraz öyle oldu. Müdür yardımcısı önerisiyle bu bölümü yazmıştım. İnanır mısınız bölümün sayısal olduğunu bile liseye başladığımda öğrenmiştim. Zaten benim içinde pek fazla sorun olmadı. Kimya dersini çok severim ve bu bölümde kimya kan pompalayan kalp misali... Ki bir işi,bölümü ya da dersi seviyorsanız bir yerden sonra gayet zevkli oluyor. Lisede bu bölüm bana çok fazla birikim sağladı umarım üniversite de sağlamaya devam eder. Biraz da üniversite hayatından bahsedelim madem. Üniversite serüveni de çok farklı oldu benim için. Hani şu her olaya bir kulp bulan akrabalar vardır ya (hepimizin korkulu rüyası) işte ben İstanbul Aydın Üniversitesi'ni kazanınca da hazırlanmış kulplar tek tek önüme sunuldu. Tam burslu kazandım ve hemen "illaki bir para ödersiniz" kulbu ikram edildi ilk olarak. Daha sonra ise "biz ordakilere ayak uyduramayız" kulbu. Halbuki orda herkes aynı adımları atıyor. İnanın şu ana kadar hiç bir şekilde kendimi ordakilerden farklı hissetmedim. Özel okul evet ama kimse sizi tam burslusunuz diye hor görmüyor. Dizilerdeki özel okul algısı hep yanlış anlatılıyor bence. İnanın daha o dizilerdeki kötü kızları falan da görmedim. Evet özel okulda okumak devletten belki biraz daha pahalı gözükebilir ama beni sıkıntıya hiç sokmadı şu ana kadar.

Diyeceğim o ki siz bir olayın olmasını istiyorsanız ne etraftaki kulpları önemseyin ne de size saçma gelen bütün fikirleri. Kendi doğrularınızla yaşayın,her zaman iyi sonuçlanmaz belki ama en azından kendi tecrübenizi kendiniz edinir ve hayatı tek başınıza öğrenirsiniz. Kendi doğrularınızla yaşamaktan korkmayın. Hoşçakalın...

Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.