İşte Mezuniyet Sonrası Öğrencilerin İlk Tercihi

ogrenci_tercihleri

Denetim, vergi, yönetim danışmanlığı, kurumsal risk ve finansal danışmanlık hizmetleri veren Deloitte, ‘Bankacılık ve Sigortacılık Sektörlerinde Yetenek’ raporlarını yayınladı.

 30 ülkeden 211 bin üniversite öğrencisi ile yapılan araştırma, işletme ve ekonomi öğrencilerinin en çok tercih ettiği sektörleri belirledi. Bu yıl araştırmaya holdinglerin de eklenmesi ise sıraların değişmesine sebep oldu. Türkiye’de öğrenciler en çok holdinglerde çalışmak istediklerini belirtirken hızlı tüketim (günlük ihtiyaçların karşılandığı ürünler) sektörü ikinci, yazılım ve bilgisayar sektörü üçüncü sırada. Geçen yıl ikinci sırada olan bankacılık ise dördüncü sıraya geriledi.


Üniversite öğrencilerin merak sardığı yurtdışı furyası üzerine bir etkinlik organize ettik. Etkinliğin ana konseptlerinden biri de öğrencilerin sürekli ürettiği ”Yurtdışına çıkmam için para lazım!” bahanesini çürütmek. Cebinizde hiç para olmadan nasıl yurtdışına çıkabilirsiniz? Hatta çıkıp üzerine nasıl para alabilirsiniz? ve çok daha fazla sorunuzun cevabı bu etkinliğimizde olacaktır. Detaylı Bilgi İçin Tıklayın[ad name="Google Adsense"]

Sigortacılık, globalde 30 sektör arasında 18’inci sırada bulunurken, Türkiye 20. sırada yer alıyor. Türkiye’de ilk beş ideal işveren arasındaki Google ve Microsoft gibi global teknoloji şirketlerine ek olarak, 2015’de ilk defa listeye dahil edilen holdingler arasında Koç ve Sabancı ile birlikte THY de yer aldı.[ad name="HTML"]


Kaynak
Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.