Öğrenci Kariyeri Banner

Facebook Dünyadaki 2'nci Kafesini Türkiye'de Açıyor! (3 Büyük İlde Olmayacak)

Facebook Dünyadaki 2'nci Kafesini Türkiye'de Açıyor! (3 Büyük İlde Olmayacak)

Sosyal medya devi Meta ile Datça Belediyesi'nin yaptığı iş birliği kapsamında Datça'da bir kafe açılacak. 18-25 Ağustos tarihleri arasında hizmet verecek bu kafede, yaşça büyük sosyal medya kullanıcılarına dijital okur yazarlık eğitimi verilecek.

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketlerinden Meta ile Datça Belediyesi arasında ilgi çeken bir anlaşma yapıldı. Meta, bu anlaşma kapsamında dünyadaki ikinci fiziksel kafesini Datça'da açacak. Daha önce İngiltere'de de benzer bir iş yapan şirket, bu kafede yaşça büyük olan sosyal medya kullanıcılarına eğitim verecek.

Meta Kafe İsmiyle Açılacak!

Datça Belediyesi tarafından yapılan resmi açıklamaya göre 18-25 Ağustos 2022 tarihleri arasında, Datça Limanı'na kafe açılacak. "Meta Kafe" ismiyle açılacak olan mekanda, alanında uzman kişiler tarafından eğitimler düzenlenecek. Bu eğitimler kapsamında asıl bilgi ve asılsız bilgiyi yaymanın tehlikelerine ağırlık verilecek. 

Konu hakkında verilen bilgiler şu şekilde:

"Meta, yaşça büyük sosyal medya kullanıcılarının dijital medya okuryazarlığı konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla Meta Kafe isminde bir pop-up kafenin hayata geçirilmesi konusunda Datça Belediyesi ile iş birliği yaptığını duyurdu. Birleşik Krallık’tan sonra ilk kez Türkiye’de gerçekleştirilecek proje kapsamında 18-25 Ağustos tarihleri arasında Datça Limanı’nda kurulacak Meta Kafe’de yaşça büyük sosyal medya kullanıcılarına görevli eğitmenler tarafından asılsız bilgi ve asılsız bilgiyi yaymanın tehlikeleri ile şüpheli bilgiyle karşılaşıldığında yapılabilecekler üzerine ücretsiz eğitimler verilecek. Yaşça büyük sosyal medya kullanıcıları bu kafede ücretsiz çay/kahve içerken, görevli eğitmenler tarafından dijital medya okuryazarlığı konusunda bilgilendirilecek..."

 

 

Kaynak


Tuğba Duman

Öğrenci Kariyeri'nde Şef Editör

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.