Öğrenci Kariyeri Banner

Avrupa’da Ucuza Gezebileceğiniz 5 Şehir

Avrupa’da Ucuza Gezebileceğiniz 5 Şehir
Yurt dışına çıkmak, farklı kültürleri tanımak ve yeni arkadaşlıklar edinmek hepimizin hayali. Fakat ara sıra bu hayalimizi maddiyat eksikliğinden dolayı ertelemek veya iptal etmek durumunda kalabiliyoruz.

Unutmayalım ki dünyada ucuza gezebileceğimiz şehir de bulunmaktadır. Bunlardan ülkemize yakın olan ve ulaşımı kolay olan beş tanesini sizlere sunuyoruz.

İşte Avrupa’da ucuza gezebileceğiniz 5 şehir:

1. Lviv, Ukrayna

H_790x445

Tarihi dokusu, sıcakkanlı insanları ve eğlence hayatıyla adeta ucuzluğun başkenti olarak nam salmış olan Lviv, hiç şüphesiz gidilip görülmesi gereken şehirler arasındadır. Lviv’de günlük ortalama masrafınız 30-40 Euro’yu geçmeyecektir.

2. Ohrid, Makedonya

2713713-o_790x445

Avrupa’nın göbeğinde ve göl kenarında bulunan bu küçük şehrimiz Ohrid ise 1979 yılında UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmış eserleri bünyesinde bulundurmaktadır. Ayrıca, gölün manzarası cezbetmiş olacak ki birçok Fransız yazarın özellikle göl kenarında evleri bulunmaktadır. Yerli üretim şarapları fiyat ve tat olarak tatmin edicidir.

3. Budva, Karadağ

bud_790x445

Yılda ortalama 230 gün güneş gören, Karadağ’ın göz alıcı ve uzun sahillerine ev sahipliği yapan Budva, daha çok deniz turizmi ile ön plana çıkmaktadır. Deniz turizminin yanında şehrin tarihi dokusu ve gece hayatının hareketli yaşantısı kente birçok ülkeden turist çekmektedir.

4. Tiran, Arnavutluk

Tira_790x445

Sıradaki şehrimiz Arnavutluk’un başkenti Tiran. Bir Türk lirasının yaklaşık 20 Lek olması tatilinizin gayet ucuza geçeceğinin habercisi olabilir. Şehirde Osmanlı’dan kalma birçok eserle tanışma fırsatı bizleri beklemektedir. Şehir merkezindeki İskender Bey Heykeli bu eserlerden en çok dikkat çekenidir.

Ayrıca, Arnavut mutfağının vazgeçilmezi Arnavut ciğerini yerinde tatma şansı da sizleri bekliyor olacak.

5. Belgrad, Sırbistan

s_790x445

Tuna Nehri ve Sava Nehri’nin kesiştiği noktada yer alan Belgrad, sahip olduğu şan ve şöhretle Sırbistan’dan daha bilinir bir konumdadır. Bu şehrimiz de Osmanlı’dan kalma izlere sahiptir. Ancak öne çıkan mimari Yugoslav mimarisidir. Bir Türk Lirası ise 20 Sırp Dinarı’na denk gelmektedir.

Kaynak

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.