Öğrenci Kariyeri Banner

AB ve Türkiye Projesi: ODTÜ Bilgeİş 5 Sertifika Programı

AB ve Türkiye Projesi: ODTÜ Bilgeİş 5 Sertifika Programı

Bilgeİş, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen teknoloji ile iş piyasasının uyumunu önceleyen ücretsiz, çevrim içi bir platformdur. Toplam 24 kategori altında web tasarım, yazılım, kodlama, programlama vb. alanlarda ihtiyaç duyduğunuz her eğitimi bulabileceksiniz.  

Aldığınız eğitimlerde başarılı olduğunuz takdirde bir sertifikaya da sahip olacaksınız. Çevrim içi bir pdf belge şeklinde edineceğiz bu sertifikayı, dilersiniz çıktısını alıp basılı hale de getirebilirsiniz. Ayrıca ödev sistemi de bulanan portalda çevrim içi asistanlarla birebir iletişim halinde olacaksınız.  

İşte, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin öncülük ederek hazırladığı ODTÜ Bilgeİş 5 sertifika programı. 

1.Programlamanın Temelleri 

AB ve Türkiye Projesi: ODTÜ Bilgeİş 5 Sertifika Programı-1

Programlamanın Temelleri eğitimi “Programlama Nedir?”, “Programlama Dili Elemanları, Genel Yapısı ve Programlamaya Giriş”, “Fonksiyonlar ve Döngüler Nedir?” ve “Diziler Nedir? Dizi Tanımlayalım” olarak 4 bölümden oluşmaktadır.  

Eğitime Gitmek İçin Tıklayın

2. Autodesk 3D ile 3 Boyutlu Modelleme 

AB ve Türkiye Projesi: ODTÜ Bilgeİş 5 Sertifika Programı-2

Autodesk ile tasarımlarınıza yön verme imkânı bulabileceğiniz bu eğitimde ayrıca bilgisayar destekli tasarımın temellerini öğreneceksiniz. 

Eğitime Gitmek İçin Tıklayın 

3. WordPress Kullanarak Web Sitesi Hazırlama 

AB ve Türkiye Projesi: ODTÜ Bilgeİş 5 Sertifika Programı-3

WordPress ile ilgili temel bilgiler edineceğiniz bu eğitimde, WordPress’in gösterge ve panellerini de öğreneceksiniz. WordPress'in bileşenlerini ve çalışma aşamalarını da yakından tanıyacaksınız.

Eğitime Gitmek İçin Tıklayın

4. Web Tasarımın Temelleri (HTML & CSS) 

AB ve Türkiye Projesi: ODTÜ Bilgeİş 5 Sertifika Programı-4

Bu eğitimde, web siteninizin oluşturma aşamalarını temelde öğreneceksiniz. HTML ile web sitesi oluşturacaksınız ve CSS ile ise web sitenizin sayfa tasarımını yapacaksınız. 

Eğitime Gitmek İçin Tıklayın

5. Python Programlama 

AB ve Türkiye Projesi: ODTÜ Bilgeİş 5 Sertifika Programı-5

Programlama dilini yeni öğrenmeye başlayanlar için kolay bir dil seçmek çok önemlidir. Bu yüzden bu eğitim ile programlama dünyasına hızlı ve net bir adım atacaksınız. 

Eğitime Gitmek İçin Tıklayın

Daha fazla eğitim içeriği için Eğitim kategorimize göz atabilirsiniz.


0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.