Öğrenci Kariyeri Banner

68 Milyar Dolarlık Varlığı Yöneten CEO, Sahilde Oturmak İçin İşi Bıraktı!

68 Milyar Dolarlık Varlığı Yöneten CEO, Sahilde Oturmak İçin İşi Bıraktı!

ABD'de 68 milyar dolarlık bir şirket varlığı yöneten CEO, "sahilde oturup başka hiçbir şey yapmamak için" işi bıraktı.

68 milyar dolarlık yatırım firması Jüpiter Fon Yönetimi'nin CEO'su Andrew Formica, ABD'de başlayan ve Avrupa'da da yaygınlaşan Büyük İstifa dalgasına katıldı. 1 Ekim'de görevinden ayrılmaya hazırlanan Formica bu hafta Bloomberg'e verdiği röportajda, "Sadece sahilde oturup başka hiçbir şey yapmamak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Şirketin Durumu Kötüye Gidiyor!

51 yaşındaki Formica, 68 milyar dolarlık varlığı yöneten bir şirketten emekli olmak için nispeten genç görülüyor. Öte yandan Birleşik Krallık merkezli Jüpiter'in son yılları da pek yolunda gitmiyor.. Şirket verilerine göre müşteriler art arda 4 yıldır firmadan para çekiyor. 2022'nin sadece ilk üç ayında fondan yaklaşık 1,7 milyar dolar çekildi.

Ancak Formica, ayrılma kararının şirketin yaşadığı zorluklarla hiçbir ilgisi olmadığını söyledi. Avustralya'da doğup büyüyen, Birleşik Krallık'ta ise yaklaşık 30 yılını geçiren yönetici, yaşlı ebeveynleriyle vakit geçirmek için köşesine çekilmek istediğini söylüyor.

CEO'luk görevine 2019'da başlayan Formica, "İş dünyası ve piyasalar son derece zorlu bir dönemden geçerken böylesine harika ve kendini işine adamış bir ekiple çalıştığım için gururluyum" şeklinde konuştu. Şirketten yapılan açıklamada da, "Andrew'un uzun vadeli planı ailesiyle birlikte Avustralya'ya geri taşınmak" ifadelerine yer verildi.

 

 

Kaynak


Tuğba Duman

Öğrenci Kariyeri'nde Şef Editör

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.