Türkiye’nin En İyi İşi: ‘30 Bin Lira Maaşla Profesyonel Turist Aranıyor’

Dalyan, Sarıgerme, İztuzu Plajı ve Kaunos Antik Kenti’ne gibi dünyaca ünlü turistik ev sahipliği yapan Muğla’nın Ortaca Belediyesi’nin, ilçenin tanıtımı başlattığı proje ve ‘30 bin lira maaşla profesyonel turist aranıyor’ ilanı yoğun ilgi gördü. 10 gün içerisinde 5 bin kişi başvurdu.
Muğla’nın Ortaca ilçesi belediyesi, tanıtım için ilginç bir yönteme başvurmuş ve “profesyonel turist” aradıklarını duyurmuştu.

“Türkiye’nin En İyi İşi” projesiyle seçilecek bir kişi, profesyonel turist olarak 1 ay boyunca gezip tatil deneyimlerini sosyal medya aracılığı ile paylaşacak.

“Profesyonel turisti” bekleyen görevlerden bazıları ise şöyle:

Dekamer eşliğinde Caretta Caretta bakımları

Dalaman’da rafting

Kaunos gezisi

Kaya mezarlarına yolculuk

İztuzu’na deniz yolculuğu

İztuzu’na kara yolculuğu

Sülüngür Gölü keşfi

Köyceğiz Gölü

Dalyan Kanalı turu

Dalyan merkez aktiviteleri

Ortaca gezisi

Nar bahçeleri

Sarıgerme keşfi

Dalyanda dalış

Dalyan’da yürüyüş

Tüm masrafları Ortaca Belediyesi, esnaf ve STK’lar tarafından karşılanacak olan profesyonel turist, tatilin sonunda 30 bin lira da maaş alacak.

Gazete Habertürk’ten Mehmet İnmez’in haberine göre ilana sadece 10 günde binlerce kişi başvurdu.

Başvuru yapanlar arasında öğrenci, iş insanı, fotoğrafçı, sosyal medya uzmanı, rehber, öğretmen, doktor ve gezginler de var.

“Özgür ruhlu bir gezgin arıyoruz”

pro_gezgin
Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik aranan nitelikleri şöyle sıralıyor:

“İlk aradığımız tatil yapmaktan büyük keyif alıyor olması. Sadece turistik yerleri gezen değil, bölgede bizim bile göremediğimiz özellikleri yakalayan, destinasyonun tüm detaylarına kadar inebilecek ve tanıtım için yaratıcı fikirlerini ortaya koyabilecek, özgür ruhlu bir gezgin arıyoruz. İztuzu ve Sarıgerme plajlarında, Dalyan çamurunda, Dalyan’ın eşsiz kanalında tekneyle gezerken, diledikleri gibi eğlenmelerini ve bu tatilin keyfini çıkarmalarını istiyoruz. Ayrıca bir diğer kriterimizde, iletişim konusunda sosyal olması, iyi bir eğitiminin olması, yabancı dil biliyor olması, iyi fotoğraf ve video çekimi ile birlikte iyi blog yazabilmesi…”

Binlerce kişinin rüyalarını süsleyen bu işe son başvuru tarihi ise 14 Temmuz.

Adayların internet sitesindeki formu doldurup kendilerini tanıtan 2 dakikalık video eklemesi gerekiyor.

Profesyonel turistin sigortası da yapılacak. Yabancı uyruklu vatandaşların da başvurabileceği iş için herhangi bir sigortalı iş ve kurumda çalışmama şartları da aranıyor.

Profesyonel turist adayları bestjobinturkey.com adresinden başvuru yapabilir.

Kaynak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir